5 způsobů, jak by DJs mohli využít hodinky Apple Watch

Vloženo: 23. 09. 2014

Před cca 2 týdny mávl Apple svou kouzelnou hůlkou a představil nám svoji novou technologii, kterou si prostě můžete obléct a nosit ji na sobě – hodinky Apple Watch. Společnost je uvádí jako "nejosobnějsí zařízení" a já v nich vidím několik zajímavostí pro DJs (samozřejmě taky ukazují čas, což je zcela revoluční: všichni už totiž roky používáme jako hodinky svoje telefony! ;-) ).
Proč se tedy na chvilku nepobavit a nestrávit trochu času přemýšlením nad tím, jaký vliv by hodinky Apple Watch mohly mít na digitální DJing?

1. Synchronizace rytmů
Zatímco digitální synchronizace už nějakou dobu funguje (a i když je nezbytná pro pokročilejší formy živé produkce, jako v Traktor remix decku nebo DJingu s Ableton Live), ještě pořád se vyplatí vědět, jak na ní ručně.
Hodinky Apple Watch by mohly začátečníkům pomoci tím, že působí jako BPM počítadlo, které nabízí různé úrovně vibrací, když dva songy nejsou synchronní (jemné vibrace pro případ synchronizace „trochu mimo“, silné vibrace pro případ „úplně mimo“ apod.). Byly by skvělým nástrojem pro výuku základů beatmatchingu. (Nezapomínejme, že před sync obsahovalo čítače BPM  mnoho hardwarových mixpultů a nikdo to jako "podvod" nevnímal.)
Hodinky Apple Watch by zavedením feedbackové funkce "Taptic" nenutily odvracet váš zrak od tančícího davu a pomáhaly by snižovat čas koukáním na obrazovku. Pocit jistoty s tím, co slyšíte, by určitě pomohl  beatmatching zprůhlednit, nemuselo by to být nutně "jednodušší", ale pro začátečníky zvládnutelné.

2. Ukazatel zbývajícího času
K mým nejméně oblíbeným zážitkům při DJingu patří nutkání jít na WC uprostřed tří (a více) hodinovém hraní. Jenže po pár drincích prostě musím! Vždycky se podívám, kolik minut zbývá na mém CDJ, ale už párkrát jsem to zpátky včas nestihl, protože jsem se musel obtížně prodírat davem! Nebo tam prostě šoupnu hodně dlouhou skladbu, když ale hrajete set pop Top 40, často žádné takové dlouhé písně nemáte k dispozici.
Funkce "zbývající čas" vestavěná v Traktoru a Seratu pro hodinky Apple Watch by vám dala nejen přesnou informaci, kolik času zbývá do konce skladby, ale mohla by vám vypočítat i podle vzdálenosti, kolik času na záchod a zpět potřebujete! Dál by aplikace rovněž mohla doporučit příští skladbu pro případ, kdy na to teď ještě nemyslíte, ale za chvíli už budete muset běžet....

Více se dočtete na našem blogu ZDE

 

Komentáře k článku

Zašlete nám Vaše názory k tomuto článku.

Jméno:
Email:
Text vzkazu:
 

Nabídka obchodu
Výrobci
Seznam výrobců
Facebook Tweeter Google+ Blog Instagram Pinterest

Podporované platby

GoPay

Dobírka Bankovním převodem Cetelem Essox VISA MasterCard
Tyto stránky používají k poskytování služeb, analýze návštěvnosti, funkcím sociálních sítí a personalizaci reklam soubory cookies. Používáním stránek vyjadřujete souhlas s použitím těchto souborů.
OK Více informací