AKAI Professional MPC X a MPC Live: Návrat ke kořenům

Vloženo: 10. 01. 2017

MPC X je samostatné hudební produkční centrum s 10,1" multidotekovou plnobarevnou obrazovkou a samozřejmě 16 ověřenými rychlostně citlivými pady s RGB podsvícením - vše podporováno integrovaným multi-jádrovým procesorem se sílou MPC SW 2.0. Najdete zde tlačítka k ovládání kompletního menu, velký master knob a dalších 16 Q-link otočných knobů s OLED podsvícením. Vše perfektně navrženo pro maximální přehled! Odpalování smyček a samplů v reálném čase, editace, úpravy, programování step-sekvenceru, nahrávání, úpravy audio/MIDI, přidávání a míchání efektů a mnohem-mnohem víc zvládnete jednoduše díky multi-dotekového ovládání a velkému 10,1" displeji v kombinaci s plnou produkční funkčností!

MPC X nabízí přehršel možností konektivity v podstatě k jakémukoliv studio prostředí. 2 MIDI vstupy / 4 MIDI výstupy zaručují bezproblémové připojení k dalším kontrolerům a nástrojům, bicím modulům, syntezátorům, s možností sekvencingu a plné kontroly. Díky velkému množství dalších vstupů / výstupů (XLR, 1/4" TRS, 1/8" TRS, RCA), 8CV/Gate výstupy a vlastním CV programem, přímým / HW monitoring možnostem a přepínatelnému 48V Phantom napájení, se MPC X stává doslova centrem veškerého vašeho produkčního vybavení.

Vše běží na softwaru MPC 2.0 - buď přímo v MPC X anebo samozřejmě v jakémkoliv DAW (Ableton Live, Cubase, Pro Tools ...) po připojení k počítači.

 

AKAI MPC X: Specifikace

Samostatné MPC - funkční bez počítače (!)
Kompatibilní s MPC software 2.0 a vyšší
10,1" plnobarevný multi-dotekový LCD displej
16 citlivých Q-link knobů s OLED signalizací
66 tlačítek pro přímé ovládání (i MPC SW)
4 volitelné vstupy: 2 XLR / 1/4" combo TRS s 48V napájením, 1/4" TRS, gramo RCA
8 výstupů: 1/4" TRS
2x Sluchátkový výstup: 1/4" a 1/8" TRS
2x MIDI vstup, 4x MIDI výstup
8 konfigurovatelných CV/Gate výstupů umožňují kontrolu dalších zařízení
16GB integrovaná paměť (10GB samplů od Toolroom, CR2, Loopmasters, Capsun, ...)
2x USB 3.0 porty pro připojení Flash pamětí nebo MIDI kontrolerů
SD card slot pro nahrávání samplů a projektů
Bluetooth 4.0
Napájení 19V / 3.42A
Rozměry (při vyklopeném displeji): 50,5 x 38,8 x 21,4  (cm)
Hmotnost: 5,66 (kg)

 

MPC Live: Nové "standalone" MPC s revolučním výkonem a integrovaným akumulátorem!

Srdcem MPC Live je výkonný více-jádrový procesor s 2 GB pamětí (rozšířitelnou až na 16 GB), přehledný plnobarevný 7” multi-dotekový displej, 16 originálních rychlostně citlivých MPC padů s perfektní odezvou a RGB podsvícením, 4 dotekové Q-link knoby a velký master volume knob. Díky nízké váze (2,5kg) a akumulátorovému napájení je MPC Live velmi kompaktní a umožňuje pracovat prakticky kdekoliv. S jednoduchostí a plnou produkční funkčností naprosto jednoduše - odpalujete smyčky a samply v reálném čase, editujete, upravujete, programujete step-sekvencer; nahráváte, upravujete audio/MIDI, přidáváte a mícháte efekty a mnohem-mnohem víc!

MPC Live nabízí přehršel možností konektivity v podstatě k jakémukoliv studio prostředí. 2 MIDI vstupy i výstupy pro připojení kontrolerů a MIDI kompatibilních zařízení, bicím modulům, syntezátorům, s možností sekvencingu a plné kontroly. Kombinace 2 volitelných audio vstupů (RCA a 1/4" TRS) a 6 nastavitelných 1/4" TRS výstupů navíc dělají z MPC Live vybavení vhodné pro živé vystupování, nahrávání, monitoring a mnoho dalších aplikací.

A opět, stejně jako v případě MPC X i zde vše běží na softwaru MPC 2.0 - buď přímo v MPC Live anebo samozřejmě v jakémkoliv DAW (Ableton Live, Cubase, Pro Tools ...) po připojení k počítači.

MPC Live: Specifikace

Samostatné MPC - funkční bez počítače (!)
Funkční také s MPC software 2.0 a vyšší (Mac i PC)
7" plnobarevný multi-dotekový LCD displej
Integrovaná li-ion baterie
Volitelné vstupy: gramofonní RCA (vč. zemnění) a stereo 1/4" TRS
6 volitelných 1/4" TRS výstupů
1x sluchátkový výstup: 1/8" TRS
2x MIDI vstup / 2x MIDI výstup
16GB integrovaná paměť (10GB samplů od Toolroom, CR2, Loopmasters, Capsun, ...)
2x USB 3.0 porty pro připojení Flash pamětí nebo MIDI kontrolerů
2.5" SATA konektor (SSD/ HDD)
SD card slot pro nahrávání samplů a projektů

 

Komentáře k článku

Zašlete nám Vaše názory k tomuto článku.

Jméno:
Email:
Text vzkazu:
 

Nabídka obchodu
Výrobci
Seznam výrobců
Facebook Tweeter Google+ Blog Instagram Pinterest

Podporované platby

GoPay

Dobírka Bankovním převodem Cetelem Essox VISA MasterCard
Tyto stránky používají k poskytování služeb, analýze návštěvnosti, funkcím sociálních sítí a personalizaci reklam soubory cookies. Používáním stránek vyjadřujete souhlas s použitím těchto souborů.
OK Více informací