Digitální přehrávač Pioneer XDJ-1000 se zbavil CD

Vloženo: 13. 11. 2014

Digitální přehrávač Pioneer XDJ-1000 se zbavil CD
 
Pioneer poprvé uvedl zbrusu nový multimediální přehrávač pro DJs - XDJ-1000, který odstranil CD z CDJ. Místo toho je určen výhradně pro Rekordbox, USB disk a pro účely ovládání HID - konečně přináší masám relativně cenově dostupné řešení pro digitální přehrávání v profesionálním provedení CDJ-stylu.
 
Touch místo hardwaru
Přístroj má naprosto stejný formát jako přístroje Nexus CDJ-2000 - stejné rozměry a uspořádání ovládání, i když bystré oči uživatelé CDJ určitě zaznamenají chybějící tlačítka cue, dotykový proužek pro vyhledávání atd.
Místo toho má XDJ-1000 7palcový dotykový displej, který umožňuje ovládání pro nastavení smyček, beat synchronizaci, cuing, režim slip a novou funkci Beat Jump / Loop Move (základní funkce, kterou si v digitálním světě DJ držel sám Traktor).
Novinkou je také klávesnice QWERTY pro jednodušší vyhledávání ve skladbách, než je přehrabování ve složkách.
Za pozornost stojí také nový automatický import nastavení přehrávače (věci jako Quantize a Master Tempo) a barevné kódování pro seznamy skladeb, jež skutečně koresponduje s LED diodou, která se rozsvítí po zasunutí USB flash disku.
 
 
 
Konečně cenově přístupný?
Webové stránky Pioneer uvádí doporučenou maloobchodní cenu 27990 Kč což znamená, že bychom na trhu mohli narazit i na daleko nižší ceny (náš předpoklad je že se bude prodávat kolem 24.990 Kč).
 
 
 
 
První z mnoha?
Pioneer má velmi zajímavou poznámku v popisku svého videa:
„... XDJ-1000: první v nové řadě přehrávačů digitálně zaměřených jen pro USB, rekordbox ™.“
 
 
A je zřejmé, že Pioneer se nezastaví a v nadcházejících měsících uvidíme další verze této XDJ řady bez CD. Dostaneme se až na vyšší verze XDJ-2000 nebo spíš klesneme dolů do oblasti seriózního rozpočtu a vznikne funkčně zeštíhlený XDJ-400S, který půjde snadno přidat do nastavení jakýchkoliv DJs?
 
 
 
Pouze Serato a Rekordbox?
Tisková zpráva v nás vyvolala divný pocit – náznak toho, že by snad režim Traktor HID neměl být povolen, když bude výrobek uveden na trh:
„Možnost ovládání USB-HID se softwarem Serato Inc. „Serato DJ“ (více informací bude zveřejněno na pioneerdj.com/support/, až budou k dispozici).“
 
 
 
 
 
 
 
 
S Native Instruments zaměřeným na prodej KontrolS8 s vlastními obrazovkami by nebylo překvapením, kdyby se obě strany přetahovaly o integraci Traktor HID.
 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
www.dj-obchod.eu
 
 

   POZOR ! Vyšla aktualizovaná kniha "Jak vybrat DJ kontrolér" ! Můžete již nyní stahovat

DEN DOPRAVY ZDARMA ! u každé objednávky od 200,- Kč nebudeme dnes 18.-19.11 účtovat žádné poštovné ! 
 
 
Reloop BEATPAD ! První DJ MIDI kontrolér určen i pro ANDROID !
 
 

Komentáře k článku

Zašlete nám Vaše názory k tomuto článku.

Jméno:
Email:
Text vzkazu:
 

Nabídka obchodu
Výrobci
Seznam výrobců
Facebook Tweeter Google+ Blog Instagram Pinterest

Podporované platby

GoPay

Dobírka Bankovním převodem Cetelem Essox VISA MasterCard
Tyto stránky používají k poskytování služeb, analýze návštěvnosti, funkcím sociálních sítí a personalizaci reklam soubory cookies. Používáním stránek vyjadřujete souhlas s použitím těchto souborů.
OK Více informací