Dojmy z Reloop RHP-5

Vloženo: 09. 02. 2012

 

www.reloopdj.cz

 

Reloop RHP-5 - Pohled

 

DJ sluchátka v 80 a 90 letech se spíše než na funkčnost zaměřovaly na jejich velikost, kdy se DJ poznal spíše dle sluchátek, než svého umu.... Tato kritéria se však začala měnit začátkem 90 let, kdy spousta DJs nechtěla mít sluchátka jen kvůli jejich velikosti, ale začali upřednostňovat i jejich kompaktní rozměry spojené s perfektním zvukem... (např. HD 25, které nejvíce využívaly různé špionážní, policejní a odposlechové agentury, než je objevili DJs...:-). 

Malá kompaktní sluchátka nejsou dnes kritériem jen pro DJs, ale i pro muzikanty, kteří na jevišti nechtějí pobíhat se sluchátky s obrovskými náušníky...


Reloop RHP- respektive 5-série předpokládají, že budou určovat a doplňovat trend na trhu, který požaduje právě tato kompaktní sluchátka, a to zejména mimořádně kompaktní a v pestré barevné nabídce. Po zvukové stránce splňují RHP-5 vysoká kritéria pro pohodlný a kvalitní poslech a jejich nošení i po delší dobu. Speciální funkce, která by mohla zajímat i DJe, jak se očekávalo, a to i kompatibilní dálkové telefonní ovládání na kabelu sluchátek. Tržní cena těsně pod 1300,-- Kč je pro taková sluchátka z hlediska ceny velmi atraktivní.


Pondělí bílé, úterý zelené?
Odpovídající „městskému“ vzhledu, dodávají tato sluchátka pocit módního životního stylu. Takže při výběru barvy nemůžete vybrat špatně. Celkem 10 různých barev, které jsou v současné době k dispozici: Od klasické černo/ šedé, dále pro sportovní využití černo/zelené - verze Skate Special Edition, prostě mnoho druhů barevných kombinací k výběru a věřte, že si každý vybere


Kromě dodávaných sluchátek nebo adaptéru na 6,3 mm jack je součástí balení bag. Při ceně 1290,-- a 1390,-- Kč, to je více než snesitelné.
Kabel bohužel není spojen s odnímatelným konektorem na pevno k umístěnému „phone control“. Opět platí, že cena slouží jako vysvětlení: V ceně rozsahu Reloop RHP-5 mají alespoň odpojitelný kabel sluchátek. 

Byl zde nápad spíše zvolit kabel kroucený, nicméně další zásilky Reloop RHP-5 byly dodány s rovným kabelem. Nakonec, otázkou zůstává, rovný nebo kroucený kabel, toť otázka vkusu, osobně vítám sázku na rovný kabel,.

Nízká cena, velký zvuk?
Teze o "nízkých cenách, velkému zvuku," je často více než odpoporný marketingový příslib reality, než tomu odpovídá realita. Termín tohoto pořekadla je však u Reloop RHP-5 namístě ! Zde pořekadlo platí a to na celé čáře. Na rozdíl od mnoha sluchátek módních značek, kde spíše než zvuku se věnují „pouze“ designu, Reloop RHP-5 skutečně pochází „z pera výrobce zařízení pro DJ“ ! Po zvukové stránce hrají perfektně v této cenové relaci ! Zvuk je transparentní, tak, aby jste si vychutnali živou kapelu s mnoha nástroji ,poutavé a ostré basy, ale ne tolik, aby sluchátka zněla „přebasovaně“. Zkrátka vyvážený zvuk
Například Reloop RHP-5 mají vyšší basový rozsah, než například sluchátka v o něco vyšší cenové kategorii Allen & Heath XD-40 a Denon DN-HP500 !
Vzhledem k nízké hmotnosti (136 g bez kabelu), lze nosit Reloop RHP-5 delší dobu na hlavě nebo na uších a to bez nepříjemných vedlejších účinků.

Zvukový projev Reloop RHP-5 je vzhledem k menším náušníkům samozřejmě mnohem nižší než u větších modelů Reloop RHP-10 RHP sluchátek RHP-20. Pro čisté klubové použití je tedy na místě spíš upřednostnit rozhodně jednoho z vyšších modelů. 

Uplatnění Reloop RHP-5 je také unikátní v rekreační oblasti. Jako mobilní společník autobusem, vlakem nebo pěšky ale pro začínající DJs jsou tato sluchátka , tady RHP-5 je opravdu dobrou volbou.
 

PRO:

Kompaktní design, lehká
Smartphone-kompatibilní dálkový ovladač
Dobrý zvuk se silnými basy


PROTI:
Neodnímatelný kabel


Závěr
Reloop RHP-5 dokáží přesvědčit svou poměrně nízkou cenou 1290-1390,-- Kč s dobrou kvalitou zvuku a lehkýM designem. Smartphone-kompatibilní dálkový ovladač doplňuje koncept mobilního společníka.

Reloop RHP-5 jsou zkrátka velmi povedená, moderní, stylová sluchátka jak pro trávení volného času, tak i pro začínající DJe

www.reloopdj.cz

Komentáře k článku

24. 12. 2012 19:49   |   Marek
na xperii Ray mi nehraje dobře zvuk :( pokud držím tlačítko sluchátka na ovladači na kabelu, tak hrají skvěle, ale nejde to držet celou dobu :/
nevíte co s tím? díky
25. 12. 2012 15:11   |   DJ Obchod.eu
uvozovky zkuste jiné zařízení. Pokud tam budou sluchátka hrát dobře, bude chyba v konektoru v telefonu. Pokud budou sluchátka zlobit i na jiném zařízení, je nutno je zaslat na servis. uvozovky

Zašlete nám Vaše názory k tomuto článku.

Jméno:
Email:
Text vzkazu:
 

Nabídka obchodu
Výrobci
Seznam výrobců
Facebook Tweeter Google+ Blog Instagram Pinterest

Podporované platby

GoPay

Dobírka Bankovním převodem Cetelem Essox VISA MasterCard
Tyto stránky používají k poskytování služeb, analýze návštěvnosti, funkcím sociálních sítí a personalizaci reklam soubory cookies. Používáním stránek vyjadřujete souhlas s použitím těchto souborů.
OK Více informací