Je nový rekordbox 4.0 revoluce ?

Vloženo: 15. 09. 2015

Stalo se to, co se dalo očekávat: PIONEER se ode dneška stává se softwarem Rekordbox verze 4.0 plnohodnotným DJ software a mimo jiné jej vydává s dalšími jeho novinkami DDJ-RX a DDJ-RZ – tedy 2 kontroléry plně nastavené pro Rekordbox.

 
"Připravte se na nové výkonnostní horizonty" to znělo před několika týdny ve video teaseru. Nyní PIONEER zvedl závoj: Rekordbox DJ přichází. Program má obvyklou výbavu pro správu hudby správu skladeb nebo jejich seznamy. Dále přípravu Cue bodů, smyček, atd., atd. Nový "Plus balíček", který z Rekordboxu dělá DJ software.
 
Pioneer rekordbox
Ve zkratce: 4 decky, opticky rozdělená obrazovka, Pad FX, různé efektové a samplovací vlastnosti a funkce nahrávání. Cena: buď jednorázově zaplatíte 139 EURO, nebo 10.90 EURO za měsíc ve formě předplatného, což vidím jako veliké plus, kdyby mě náhodou program přestal bavit. V dalším datadisku bude přidána DVS funkčnost, video míchání, nebo dokonce další efekty. Samozřejmě k novým kontrolérům DDJ-RX a DDJ-RZ jej dostanete zdarma.
 
 
 
Pokud neobsahuje nic revolučního, obsahuje velikou dávku inteligence. Zejména možnosti prohlížeče skladeb na externím monitoru (nebo jogu s displejem). Ve vašem prohlížeči, jsou malé náhledy křivek, možnost volby více playlistů bok po boku.
 
Má nový DJ software šanci prosadit se?
 
Myslím že ano. Na jedné straně má Rekordbox již mnoho zákazníků jako editační software, na druhé straně jeho všudypřítomné Pioneer hardware jeho protlačení mohou dovést až k dokonalosti. Je to vlastně Piospféra do života vstupící z existence planety Traktoria nebo hvězdy Seratoris. Co na to vlastně budou říkat kluci od NI a Serata, kteří mnoho let dodávali licence pro Pioneer ? A co na to říkáte vy ?
 
 
 
Pioneer ve spojení se softwarem Rekordbox DJ představil i dva optimalizované kontroléry. DDJ-RX (27990,- Kč) a DDJ-RZ (52990,- Kč). Na první pohled si jsou oba kontroléry velmi podobné, aůe je přidaná hodnota DDJ-RZ se skrývá ve dvou integrovaných zvukových karet lepších jogů, magnetického crossfaderu a malého, vestavěného OSC sampléru. V zásadě se chová jako s DDJ-SX nebo DDJ-SZ. To naznačuje, že brzy další nový hardware pro Serato bude přecházet na Rekordbox.
 
 
 
 

 

Rekordbox DJ je také kompatibilní s ostatními Pioneer hardware, jako jsou například DDJ-, XDJ- nebo CDJ série. Tento software a 2 nové kontroléry mají být dostupné od 01.10.2015.
 
www.dj-obchod.eu
 
Pošli set, či vĺastní skladbu a staň se umělcem měsíce na www.dj-obchod.eu
 

Komentáře k článku

Zašlete nám Vaše názory k tomuto článku.

Jméno:
Email:
Text vzkazu:
 

Nabídka obchodu
Výrobci
Seznam výrobců
Facebook Tweeter Google+ Blog Instagram Pinterest

Podporované platby

GoPay

Dobírka Bankovním převodem Cetelem Essox VISA MasterCard
Tyto stránky používají k poskytování služeb, analýze návštěvnosti, funkcím sociálních sítí a personalizaci reklam soubory cookies. Používáním stránek vyjadřujete souhlas s použitím těchto souborů.
OK Více informací