Kontrolér Reloop Neon Drumpad pro Serato - recenze

Vloženo: 10. 10. 2014

Kontrolér Reloop Neon Drumpad pro Serato
 
Stručně
Výborný a momentálně jedinečný kontrolér na trhu. Umí ovládat přehrávač skladeb SP-6, efekty FX, všechny funkce, které si jen můžete přát, jako jsou loop/slicer/cue, plus Serato Flip. Dobrá volba pro uživatele přehrávačů SP-6, pro ty, kteří využívají raději základní DJ kontroléry, a pro uživatele DVS. Užili jsme si s ním spoustu legrace.
 
Celá recenze
 
Nový kontrolér Reloop Neon se snaží řešit dva zásadní problémy moderních digitálních DJs, tedy alespoň těch, kteří používají Serato. Tak za prvé Serato přidává funkce do softwaru tak, že stávající hardware má co dělat, aby s ním udržel krok. (Podobně základní DJ kontroléry obvykle nemají knoflíky a tlačítka pro ovládání všech funkcí Serato nastavené na prvním místě). Za druhé mnoho DJs stále preferuje gramofony/CDJ a stávající mixpulty se Seratem v DVS (digitální vinyl) a proto je třeba dalšího ovládání digitálních základů djingu bez nutnosti klávesnice a trackpadu.
Od padového kontroléru Pioneer SP-1 k Serato vlastnímu Serato Remote a nyní Reloop Neon jde o případ použití, ke kterému se výrobci neustále vracejí, ale mezi jejich přístupy jsou pozoruhodné rozdíly, ke kterým se postupně dostaneme. Ještě předtím se ale pojďme blíže podívat na Reloop Neon.

 
 
První dojmy a nastavení
Reloop Neon je malý roztomilý kontrolér. Jako by někdo zajel pilou do velkého moderního digitálního DJ kontroléru a úhledně odřízl osm drumpadů, ale i přesto je kompaktní a není nešikovný, pady jsou dostatečně velké a ostatní tlačítka a knoflíky jsou kolem nich uspořádány v dostatečně velkém prostoru. Je vyroben ze dvou k sobě sešroubovaných plastových profilů a je perfektně postavený, s příjemným zúžením směrem k základně a se čtyřmi gumovými nožičkami, které ho drží na místě. (Reloop nabízí i stojánek, ale ten jsme tentokrát k vyzkoušení nedostali.)
První věc, které si všimnete, že je jiná ve srovnání s  drumpady ostatních kontrolérů Serato, je přítomnost stavových indikátorů pro Serato přehrávače SP-6 hned vedle každého padu. Takže žádné šilhání na obrazovku, zda je hrající skladba jednoduchá, ve smyčce nebo synchronizovaná, všechny tyto informace máte přímo na dosah ruky. V kombinaci s rychlostně citlivými RGB pady máte k dispozici velmi výkonný nástroj pro začátečníky a rozhodně nejkompletnější přehrávač SP-6, jaký jsem kdy viděl.
Nahoře vlevo je tlačítko ovládání hlasitosti pro track load/sampler a nahoře vpravo je tlačítko pro velikost smyčky/set/shift/roll, a nad pady, kde bychom je čekali, najdeme čtyři tlačítka pro výběr přehrávacího režimu. Dole na levé straně jsou čtyři tlačítka různě používaná pro výstupní kanál sampleru, deck load a výběr skladby, jakož i pro kontrolu nové funkce Serato Flip, a po pravé straně jsou některé běžné ovládací prvky, které však u mnoha kontrolérů nenajdete, jako je přepínač režimu DVS (interní / relativní), tlačítko cenzoru a tlačítko režimu Slip. K dispozici je tlačítko Shift pro aktivaci sekundární funkce většiny ostatních tlačítek a tlačítko Sync.
Jde o oficiální příslušenství Serato, takže očekáváme, že zapojení proběhne jednoduše a taky že ano: prostřednictvím USB ho připojte k vašemu notebooku a funguje. Teď se podíváme podrobně na funkce.
 

Zbytek recenze najdete na našem blogu. Kliněte ZDE

Komentáře k článku

Zašlete nám Vaše názory k tomuto článku.

Jméno:
Email:
Text vzkazu:
 

Nabídka obchodu
Výrobci
Seznam výrobců
Facebook Tweeter Google+ Blog Instagram Pinterest

Podporované platby

GoPay

Dobírka Bankovním převodem Cetelem Essox VISA MasterCard
Tyto stránky používají k poskytování služeb, analýze návštěvnosti, funkcím sociálních sítí a personalizaci reklam soubory cookies. Používáním stránek vyjadřujete souhlas s použitím těchto souborů.
OK Více informací