NAMM 2013

Vloženo: 15. 02. 2013

Zatímco my mrzneme v samém srdci Evropy, v Kalifornii svítí slunce, a to nejen z nebe, ale také na tvářích všech milovníků hudby. To je NAMM 2013 , který přilákal výrobce hudební a světelné techniky z více něž 90 zemí světa. Sepsal jsem tedy pro vás asi nejdůležitější novinky z oblasti DJingu.

 
Akai
Akai zahájil svojí prezentaci novým ukázkovým launcherem: MPX8. Jak již název sám napovídá, ovladač bude mít 8 podsvícených dotykových padů, se kterými si můžete vyvolávat samply z SD karty. MPX8 může být „krmen“ zvukovými materiály z dodaného Sample libary přes drag & drop editor z PC nebo Macu. Pro studio a živou produkci se budou hodit dva symetrické 6,3 mm jack výstupy a MIDI a USB MIDI. A sluchátkový výstup.
Rovněž bude k dispozici verze s 25 klaviaturou, MAX25 Midi Keyboard který se prezentuje jako nejmenší populární MIDI klaviaturové série.
Dále Akai neukázal nic, kromě zatím ještě nedostupných: MPC sluchátek Pro, která na mě udělala velmi dobrý dojem. Sluchátka budou zaměřena tentokrát spíše pro volný čas a díky svému designu si jistě najdou cestu.
 
 
    
 
 
 
 
Focusrite
 
Spousta připojení lze nalézt na nové zvukové kartě Focusrite Scarlett 18i20, 8 mikrofonních předzesilovačů s preamp, kam toho pohodlně hodně připojíte. Výkonný předzesilovač může být použit pro kytarové signály vedle kondenzátorových mikrofonů. Bude dodáván s Ableton Live Lite, součástí je i Scarlett Plug-in Suite, skládající se z Focusrite kompresoru, Reverb, a EQ.
 
 
 
 
 
 
 
 
Novation
 
Nový USB MIDI keyboard série od Novation nese jméno LaunchKey a je nabízen v 25, 49 a 61-klaviaturových modelech. 8 linkových faderů, 8 kodérů a 16 rychlostně citlivých padů, které jsou multi-barevné. Vyššího a rozšířenějšího výkonu můžete dosáhnout i pomocí aplikace, kterou najdete v Apps store pro Ipad a Iphone.
 
 
 
 
 
Numark
 
Numark představil poprvé na veletrhu NAMM jeho nové Serato DJ 4 dekový kontrolér: NS 7 II  a měl by významně rozšířit původní NS7. Má 4 kanály, motorizované jogy , propojení CD a gramofonů, jelikož NS7 bude fungovat i bez připojení k PC. Akai vybavil novou vlajkovou loď Numarku  16-ti podsvícenými dotykovými pady v MPC-stylu. NS7 II se považuje za výkonnostní  „all-in-one“, přístroj, protože kromě dotykových filtrů, hlasitosti, EQ a efektů, je 16 padů vybaveno podobně jako u Pioneer DDJ-SX různými výkonnostními režimy, jako Cue, Loop, Roll, Sampler a Slicer. Jak již bylo napsáno, jogy na NS 7 jsou motorizované II (vysoký a nízký točivý moment), a které jsou vybaveny protiskluzovým vinyl povrchem.
Numark rovněž navazuje na WLAN systémy, kde již nalezneme Pioneer XDJ Aero Kompaktní Wi-Fi ovladač jehož pomocí můžete přistupovat ke svým smartphonům nebo tabletům. Numark ORBIT má být chápán jako vylepšení výkonu pro Váš digitální DJ setup. Ovladač má 16 podsvícených padů se 4 bankami, které slouží k ovládání (spouštění tracků, vyhledávání, CUE body, aj.). Kontrolér je schopný pracovat plně bezdrátově a jistě si najde své příznivce.
A pokračuje řada kontrolérů Numark: Mixtrack Pro II je potomek stávajícího systému (Mixtrack Pro) a byl rovněž v tomto případě vybaven 16-ti pady, které slouží pro looping a efekty. Další zvláštností je osvětlené kolečko a Pre-Mapping pro Serato DJ. Doručeno pro Serato DJ Intro, který očekáváme v únoru letošního roku.
 
                              
   


 
  
 
 
Pioneer představil již známé produkty, které jsou v prodeji a navíc ukázal limitovanou sérii NEXUS & RMX-M platina edice. (DDJ-SX, XDJ Aero, CDJ-2000 a DJM-2000 Nexus). Myslím si, že všichni návštěvníci obdivovali platinovou  sérii CDJ 2000NXS M-, M-a DJM-900NXS RMX-1000-M.
  
 
Reloop
 
Samozřejmě, že v největší světové základně fanoušků a uživatelů Serata, rozhodně nemohl chybět Terminal Mix 4 Serato DJ Bundle, ani Terminal 2 Serato DJ Bundle včetně Video Bundle.
Před výstavou ve Frankfurtu, kam přiveze nové ........, přinesl Reloop "malou" inovaci a to v pravém slova smyslu, Reloop Tape - hrdina v nahrávání na extréní zařízení, kam lze připojit buď HDD, flash disk, nebo PC.
Nahrávat bude možné ve dvou různých kvalitách záznamu (192 nebo 320 kb) což jistě splní i ta nejnáročnější očekávání. Design byl vytvořen přesně dle magnetofonové kazety. Ke kartě lze připojit i gramofon a to díky uzemňovacímu šroubu, což jistě uvítají všichni ti, co chtějí digitalizovat své nahrávky. Reloop Tape by měl být k dispozici na začátku letošního roku.
Dále je nutné nahlásit nová sluchátka -  Reloop Airphone, která budou ideální pro cestování, nebo jako kombinace kompaktních DJ sluchátek s aktivním potlačením šumu na jedné straně od rotující a skládací konstrukce. Sluchátka jsme již otestovali a Reloopu se velmi podařilo rozšířit frekvenční pásmo, kdy sluchátka již němají tolik basů, ale jsou zřetelně slyšet všechna pásma. Navíc izolace okolního rámusu je skutečně neuvěřitelná!
 
 
 
 

Komentáře k článku

Zašlete nám Vaše názory k tomuto článku.

Jméno:
Email:
Text vzkazu:
 

Nabídka obchodu
Výrobci
Seznam výrobců
Facebook Tweeter Google+ Blog Instagram Pinterest

Podporované platby

GoPay

Dobírka Bankovním převodem Cetelem Essox VISA MasterCard
Tyto stránky používají k poskytování služeb, analýze návštěvnosti, funkcím sociálních sítí a personalizaci reklam soubory cookies. Používáním stránek vyjadřujete souhlas s použitím těchto souborů.
OK Více informací