Nové kontroléry AKAI AFX a AMX již brzy skladem !

Vloženo: 14. 08. 2014

Akai přichází na trh se dvěma novými kontroléry pro Serato DJ, které mají malé rozměry, ale plnou kontrolu nad softwarem. Přinášíme podrobnosti o AFX, kontroléru zaměřeného na efekty a hot cue, a o AMX, dvoukanálovém mixážním pultu se zvukovou kartou.
 
 
Standardizované kontroléry
Společnosti zabývající se digitálními vinyly začali konečně po uvedení Serata DJ na trh brát DJ software ke kontrolérům vážně. Ale na rozdíl od hlavního konkurenčního software – Traktoru, je většina kontrolérů podporovaná v Seratu DJ zařízení all-in-one: s jogy, mixovací sekcí a ovládáním efektů – a často obsahují ještě mnohem víc.
 
 
 
AKAI AFX: efekty, samply a funkce flip
AFX přistupuje k Seratu DJ z pozice sekundárního kontroléru, podobně jako sub-kontrolér Pioneer DDJ-SP1. Tento kontrolér má 8 rychlostně citlivý padů s RGB zpětným podsvícením, což umožňuje kontrolu pro body cue, loop, slicer, sampler nebo dokonce pro nově představenou funkci Serato Flip.
K dispozici je také browsing/loading, dotykový proužek strip-search v horní části přístroje a samozřejmě 6 knoflíků pro regulaci úrovně FX, přiřazení, rychlosti a dry/wet. FX knoflíky jsou stejně jako u Numark NS7 II citlivé na dotyk, což umožňuje rychlou aktivaci FX poklikem nebo trvalou otočením.
AFX bude k dispozici letos na podzim za očekávanou cenu 4890,- Kč, s kódy pro odemknutí Serato Flip (obvykle 29 dolarů) a s balíčkem FX Back Pack (20 dolarů).
 
 
 
 
 
 
AKAI AMX: MIDI mixážní pult, na který jste čekali
Už dlouho slýcháme digitální DJs, jak se dožadují více možností u nízkonákladových MIDI mixážních pultů s integrovanými zvukovými kartami. Je tu Kontrol Z1 od Native Instruments a Akai teď přináší stejnou úroveň funkčnosti pro Serato DJ s kontrolérem AMX.
AMX je dvoukanálový mixovací kontrolér s audio rozhraním 24bit/96kHz - dvě sady vstupů RCA Phono / Line pro ovládání časového kódu Serato DJ, stejně jako pár výstupních portů RCA. AMX přichází s plnou verzí Serato DJ - ano, to znamená, že software poběží v plně funkčním režimu s připojeným kontrolérem.
Ovládací prvky na AMX jsou poměrně standardní - dva linefadery, tlačítka gain/EQ/ filtr (citlivé na dotyk), a mini innoFADER spočívající v poloze crossfader. I ovládací prvky pro browsing a loading jsou na kontroléru nápadné, stejně jako základní ovládací prvky (cue / sync / pause / play) - něco, co u Kontrol Z1 úplně chybí.
AMX bude k dispozici letos na podzim za očekávanou cenou 6290,- Kč, s plnou verzí Serato DJ. Pro odemknutí ovládání DVS bude třeba zakoupit další samostatnou aktualizaci.
 
 

 

 
 
 

Komentáře k článku

Zašlete nám Vaše názory k tomuto článku.

Jméno:
Email:
Text vzkazu:
 

Nabídka obchodu
Výrobci
Seznam výrobců
Facebook Tweeter Google+ Blog Instagram Pinterest

Podporované platby

GoPay

Dobírka Bankovním převodem Cetelem Essox VISA MasterCard
Tyto stránky používají k poskytování služeb, analýze návštěvnosti, funkcím sociálních sítí a personalizaci reklam soubory cookies. Používáním stránek vyjadřujete souhlas s použitím těchto souborů.
OK Více informací