Nové přehrávače od Pioneeru

Vloženo: 20. 09. 2009

Pioneer CDJ-2000 je následníkem nejúspěšnějšího CD přehrávače Pioneer CDJ-1000, který se za svou 8 letou existenci (MK1 - 2001, MK2 - 2003, MK3 - 2006) stal legendou a klubovým standardem. Současná doba přeje digitálním formátům a tak bylo potřeba přijít na trh s novým přehrávačem, který by odpovídal dnešním požadavkům djů na digitální djing. Odpovědí na tuto výzvu je přehrávač CDJ-2000. Záměrně neuvádím CD přehrávač, protože CDJ2000 je multiformtový přehrávač, který si poradí s klasickými audio CD nosiči, ale přehrajete na něm i celou řadu digitálních souborů ve formátech (MP3, WAV, AAC, AIFF), které můžete mít uloženy na CD, DVD, SD kartě a nebo externích zařízeních, která se připojují k přehrávači přes USB port.

Pokud ke své hudební produkci dáváte přednost notebooku a dj software, tak můžete využít CDJ-2000 jako MIDI kontrolér včetně HID režimu (zobrazení informací na displeji přehrávače) a nebo díky vestavěné zvukové kartě proměníte přehrávač v DVS systém, ke kterému nepotřebujete další externí zvukovou kartu, díky čemuž Vám při produkci odpadá nepopulární přepojování kabeláže.

Vzhled přehrávače je takřka shodný s předchozím modelem, což je jistě přínosem. Na první pohled Vás zaujme nový plně grafický displej přehrávače, který je bezesporu jednou z největších výhod tohoto přehrávače. Díky 5 řádkovému grafickému displeji se stává konečně použitelné listování ve větším množství skladeb, i když osobně by se mně více libil 7 řádkový, který najdeme v Pioneer MEP-7000. Krom seznamu skladeb na zvoleném mediu, Vám displej zobrazí u každé skladby čas, BPM, žánr, ale i doprovodný obrázek (obal) pro rychlejší nalezení požadované skladby. Nezapomnělo se ani na zobrazení grafického průběhu přehrávané skladby, včetně značek a díky plně grafickému displeji vypadá perfektně.

Hned pod displejem najdete podsvětlený na dotek reagující proužek, pomocí kterého se můžete přesunout ihned na požadovanou pozici ve skladbě a nemusíte se tak zdržovat přetáčením skladby, obdobně jako je tomu u Numark NS7.

Pokud máte skladby uloženy externím zařízení, které se připojuje k přehrávači přes USB (Externí HDD, FlashDisk, iPod, ...), můžete uložené skladby sdílet mezi více přehrávači, pokud jsou vzájemně propojeny, čímž odpadá tolik nepopulární nutnost mít vše sebou dvakrát a udržovat pořádek ve skladbách na obou zařízeních.

Díky dodávanému programu Rekordbox pro správu souborů, můžete vytvářet playlisty, knihovny skladeb, přidávat cue body, značky a mnoho dalšího a tyto informace přenášet následně do přehrávače. Můžete tak vytvořit cestou na akci v notebooku playlist skladeb a na až dorazíte na akci tak si tyto informace jen přenesete z notebooku do přehrávače a můžete začít hrát.

Pioneer CDJ-2000 je díky své multifunkcionalitě přehrávačem, který najde uplatnění naprosto u všech djů ať už chtějí ke své produkci využívat audio CD, MP3 soubory, DVS systém, nebo MIDI kontrolér s notebookem. Díky těmto vlastnostem najde CDJ-2000 uplatnění především v clubech, kde se střídají djové využívající ke své produkci nejrůznější technologie, které tento přehrávač plně pokryje a poslouží jako univerzální přehrávač pro potřeby všech účinkujících, snad jen krom příznivců vinylových desek.

Pro méně náročné je k dispozici i nový model Pioneer CDJ-900, který má očesaný displej, na kterém se budete muset spokojit pouze s možností listování ve skladbách v černobílém režimu.


Nabídka obchodu
Výrobci
Seznam výrobců
Zasílání novinek
Chcete dostávat novinky e-mailem?

Facebook Tweeter Google+ Blog Instagram Pinterest

Podporované platby

GoPay

Dobírka Bankovním převodem Cetelem Essox VISA MasterCard
Tyto stránky používají k poskytování služeb, analýze návštěvnosti, funkcím sociálních sítí a personalizaci reklam soubory cookies. Používáním stránek vyjadřujete souhlas s použitím těchto souborů.
OK Více informací