Novinky NAMM 2008 aneb co nás čeká a co nemine

Vloženo: 21. 01. 2008

Stanton SCS.1D, Stanton SCS.1M

Firma Stanton představuje novou řadu produktů SC System, tedy dj techniky určené k ovládání dj software. Nejedná se tedy o klasická audio zařízení, ale o MIDI kontroléry, pomocí kterých lze ovládat Váš oblíbený dj software ve Vašem počítači. Tyto výrobky tvoří ucelenou řadu a lze vzájemně se doplňují. Nemusíte se obávat, že pořízená zařízení nebudete mít v počítači kam zapojit, přístroje se propojují mezi sebou FireWire kabelem a do počítače vede pouze jeden z nich.

Asi nejzajímavějším přehrávačem, nebo spíš gramofonem z této řady je Stanton SCS.1D. 10" vinylová deska na točícím se talíři známého z gramofonů, Vám napoví, že se nebude jednat o ledasjakýkontrolér nebo přehrávač. Talíř pohání stejný motor jaký naleznete u vlajkových gramofonů Stanton řady 150 a 120, který dodává celému kontroléru věrohodnot gramofonu. Najdete zde i celou řadu tlačítek ale i otáčivých knobů o 360° dolněném displejem, které využijete pro ovládání funkcí Vám používaného DJ software. K hraní tak již nepotřebujete systémy podobné Stanton FInalScratch, gramofony a desky s časovým kódem. Nyní Vám postačí jen tento MIDI přehrávač (kontrolér). Stanton SCS.1D je v tuto chvíli bezesporu nejzajímavějším kontrolérem tohoto druhu a bude velmi žádaný.

Řadu SC doplňuje MIDI mixážní pult  SCS.1M. Jedná se o čtyřkanálový mixážní pult, dolněný stejně jako SCS.1D o řadu doplňujících talčítek a otáčivých knobů s displejem.  Mixážní pult má i velké kolečko, kterým můžete velmi pohodlně listovat ve skladbách ve Vašem počítači.

Celá řada SC System produktů značky Stanton je vzájemně provázána a vhodně se doplňuje. Díky ooděleným přehrávačům a mixážnímu pultu má dj vlekou variabilitu použitých komponent a může tak používat digitální MIDI kontroléry (přehrávače) Stanton SCS.1D společně s klasickým mixážním pultem, nebo naopak použít MIDI mixážní pult Statnon SCS.1M ve spojení s klasickými gramofony, nebo CD přehrávači.

V prodeji se objeví v průběhu května 2008. Předběžná cena přehrávače 29 990,- Kč, mixážní pult 19 990,- Kč.


Vestax VCI-300

Ani firma Vestax nezahálela a představila vylepšený model svého velmi úspěšného MID kontroléru Vestax VCI-100. Nová konzole Vestax VCI-300 doznala opravdu mnoho inovativích vylepšení. VCI-300 již není dodávána jako starší mode se softwarem Traktor LE, ale nově je ke všem produktům Vestax dodáván software Serato ITCH, který patří k naprosté špičce v této oblasti. Díky tomuto software doznalo změn i rozložení horní části ovládacích prvků, které obsahuje třípasmové korekce. Ovládací jog kola, jsou nyní větší, komfortnější a stejně jako u VCI-100 lze u nich nastavit citlivost a nově kroutící moment pro simulaci gramofonu. Součástí VCI-300 je nyní i integrovaná rychlá USB 2.0 zvuková karta s podporou ASIO 2.0. Kontrolér má dva stereo vstupy, dva stereo výstupy, výstup na sluchátka a vstup na mikrofon. K počítači se připojuje přes USB rozhraní.

Vestax VCI-300 zakoupíte v našem internetovém obchodě koncem červena 2008.Numark NS7 - Serato Controller

Firma Numark vyslyšela požadavky djů a zařadila do své nabídky profesionální MIDI kontrolér Numark NS7, určený pro všechny, kteří to myslí s digitálním djingem opravdu vážně.

Oproti jiným kontrolerům Vás zaujem svou velikostí a především dvěma ovládacím plotnám připomínající gramofon. Tyto plotny jsou o velikosti 7" a jsou poháněny motorem z gramofonů Numark TTX. Díky tomu se chová kontrolér podobně jako skutečný gramofon se silným motorem, na kterém můžete plnohodnotně scratchovat. Krom toho jsou přehrávací částy vybaveny pitch faderem a množstvím tlačítek, které následně využijete v dj programech k ovládání přehrávačů, efektů a smyček. Uprostřed se nachází dvoukanálový mixážní pult s USB zvukovou kartou (2x IN / 4x OUT). Mixážní část je velmi dobře zpracovaná a zaujme svým lesklým povrchem. Celý kontrolér je vyroben z kovu a rozhodně tedy něco vydrží. Mimo jiné zde najdete i vstup na mikrofon, výstup na sluchátka ale i dva master výstupy.

Pokud hledáte CD mechaniku, nebo vstupy pro paměťová média (SD, USB, ...), tak tyto zde rozhodně nehledejte. Ač toto zařízení možná svou funkčností a vzhledem přiomíná opravdové přehrávače a mixážní pult, jedná se čistě o MIDI kontrolér, který pouze propojíte přes USB kabel se svým počítačem a následně jím ovládáte některý z dj programů. K Numark NS7 obdržíte velmi kvalitní dj program Serato Scratch Live, který patří mezi naprostou špičku v této oblasti.Pioneer MEP-7000

Firma Pionner představila svůj nový double přehrávač Pioneer MEP-7000. Jedná se o 19" rackový přehrávač určený především pro mobilní dje.

Krom klasických audio CD, si Pionner MEP-7000 poradí i s hudebními soubory ve formátu MP3, AAC, WAV, AIFF, které mohou být uloženy na CD, DVD, USB zařízeních, nebo ve Vašem počítači. Přehrávač disponuje i MIDI rozhraním, díky kterému můžete přehrávačem ovládat i libovolné počítačové programy s podporou MIDI. Tuto možnost ocení zejména uživatelé dj programů (Traktor, VirtualDJ, Serato, MixVibes, ...), kteří mohou přehrávat muziku ve svém oblíbeném programu za pomoci tohoto multifunkčního přehrávače.

Na první pohled Vás jistě zaujme barevný displej, který je poměrně velký a najdete na něm velmi přehledně uspořádané ovládací prvky přehrávače, včetně výběru skladeb a volby efektů. Samozřejmostí jsou velká na dotek citlivá jog kola s možností nastavit tři scratch režimy.

Pokud nechcete používat CD nebo DVD média, můžete použít pouze ovládací jednotku tohoto přehrávače, bez nutnosti připojení CD mechanik. Tento ovládací panel bude v prodeji též samostatně pod označením SEP-C1 , čímž získáte MIDI kontrolér pro ovládání dj programů ve Vašem počítači.

Pioneer MEP-7000 můžete zakoupit v našem obchodě koncem dubna 2008 za cenu 47 990,- Kč vč. DPH.
Pokud si vystačíte jen s MIDI kontrolérem v podobě ovládacího panelu tohoto přehrávače pod označením Pioneer SEP-C1, tak tento Vás vyjde na 23 990,- Kč. vč. DPH


      

Nabídka obchodu
Výrobci
Seznam výrobců
Facebook Tweeter Google+ Blog Instagram Pinterest

Podporované platby

GoPay

Dobírka Bankovním převodem Cetelem Essox VISA MasterCard
Tyto stránky používají k poskytování služeb, analýze návštěvnosti, funkcím sociálních sítí a personalizaci reklam soubory cookies. Používáním stránek vyjadřujete souhlas s použitím těchto souborů.
OK Více informací