NOVINKY NAMM 2015: PIONEER XDJ-RX

Vloženo: 21. 01. 2015

PIONEER XDJ-RX

 
Kompletní DJ systém
Pioneer představil už dva dny před NAMM Show 2015 své nové multimediální monstrum. Pioneer RX-XDJ představuje pokračování kompletního systému XDJ-R1 na základě nového media playeru XDJ-1000. Marně na něm budete hledat CD slot, na druhou stranu však nabízí rozsáhlou multimediální implementaci, od USB zařízení (flash, pevný disk atd.) přes chytré telefony pod iOS (POZOR ! od března bude podporován i ANDROID !) a podle DJ Tech Tools se má rovněž jednat o plnohodnotný Traktor kontrolér.  Tato informace je stále pod pokličkou a nebyla ještě oficiálně zveřejněna. Co už je ale potvrzeno: druhý USB slot na přední straně slouží k nahrávání DJ setu.
 
 
 
 
 
 
Rodinka
Předchůdce XDJ-R1 byl svého času prvním kompletním systémem Pioneer nezávislým na notebooku a koncipovaným spíše pro začátečníky. Malá sekce s efekty u mixéru, který připomínal DJM-350, kde byly na poměry Pioneer vestavěny „jen“ čtyři hardwarové efekty, dva jogy, které byly podobné s CDJ-350 a integrace pro iPad, iPhone nebo iPod, poměrně za nízkou cenu byly jednoznačným záměrem integrovat na trh variantu kontroléru pro začátečníky, nezávislém na počítači.
 
Sbohem CD!
Velký bratr XDJ-RX dál rozvíjí nápady svého předchůdce a nabízí nyní moderní all-in-one řešení s velkým dvoudeckovým displejem. Moderní, protože se stále více vzdává CD a uchyluje se k méně zranitelné a kapacitně veselejší paměti USB, upouští Pioneer s XDJ-RX zcela od možnosti CD v celém systému. A moderní, protože u XDJ-RX byla zjevně použita architektura Nexus.
 
 
 
 
 „Profesionální funkce z lineup Nexus“
... zní titulek v aktuálním produktovém videu - a na první pohled měl Pioneer s tímto prohlášením pravdu. Vylepšená část mixeru nyní disponuje, na rozdíl od XDJ-R1, typickým rozdělením efektů a efekty (Delay, Echo, Spiral, Reverb, Trans, Flanger, Pitch Roll) i Color FX (Noise, Gate / Comp, Crush, Filter). Dvě vyhrazená tlačítka Tap a Beat slouží ke quantizování efektů, zatímco výběr a intenzita se realizují pomocí výběru a enkodéru Dry/Wet. Jogy trochu povyrostly a fungují na produktových fotografií podstatně „Nexus“ autenticky, přesněji to lze určit samozřejmě pouze slavným testem citlivosti. Co vzbuzuje pozornost je displej! 7-palcový barevný displej s vysokým rozlišením v osvědčeném CDJ-2000 Nexus stylu vám prozradí nejen vlnové formy obou (!) skladeb, včetně Wave-Zoom, ale zobrazí vám všechny důležité informace o skladbě. To znamená, že obrazovka slouží jako vizuální zpětná vazba pro listování trackem včetně obalu, informací BPM, stavu quantizování a Hot Cues. Pro představu celé délky tracku včetně zobrazení vlnového průběhu je display rozdělen do spodní poloviny. XDJ-RX přileje v každém případě další olej do ohně, když přijde na řeč originální DJ software Pioneer.
 
 
 
 
Krásný zadní panel nadchne!
XDJ-RX nabízí pro Pioneer typický rozsah připojení na zadním panelu, který umožňuje dokonce připojení dalších zařízení v podobě DJ gramofonu nebo CD přehrávače na multimediálním kontroléru.
 
 
 
www.dj-obchod.eu
 
Vyber si tu pravou přenosku ! Made by Orton in Reloop !
 
 
Výnorný kontrolér pro TRAKTOR ! Nyní až se 40% slevou ! Navíc ještě sluchátka ZDARMA!
 

 

Komentáře k článku

Zašlete nám Vaše názory k tomuto článku.

Jméno:
Email:
Text vzkazu:
 

Nabídka obchodu
Výrobci
Seznam výrobců
Facebook Tweeter Google+ Blog Instagram Pinterest

Podporované platby

GoPay

Dobírka Bankovním převodem Cetelem Essox VISA MasterCard
Tyto stránky používají k poskytování služeb, analýze návštěvnosti, funkcím sociálních sítí a personalizaci reklam soubory cookies. Používáním stránek vyjadřujete souhlas s použitím těchto souborů.
OK Více informací