NOVINKY v DJ technice

Vloženo: 22. 04. 2013

 

 
 

Jednou z nejočekávanějších novinek letošní výstavy Musikmesse 2013 byl mixážní pult Reloop RMX-80 Digital, jelikož Reloop se po 10ti letech rozhodl uvést nový pult.
Dává k dispozici 4+1 kanál pro mixáž a obsahuje zcela nový efektor se 13 moderními efekty a dále filter pro každý kanál. Efektovou jednotku je možno ovládat pomocí dedikovaných knoflíků a mít tak možnost kreativně modulovat její parametry v reálném čase. Zajímavým přínosem je USB hub, který je zabudován v zadní části panelu a uvítají jej zvláště ti, kteří neustále bojují s malým množstvím USB portů. Nyní tedy bez problémů mohou přes mix připojit až čtyři další USB zařízení. Zařízení by mělo být dostupné na začátku června a stát 17990,-- Kč. Mix jsme zhruba 30 minut na výstavě testovali jeho zvuk je vynikající, efekty zdařilé jistě si najde mnoho spokojených zákazníků.

Druhou očekávanou novinkou byl rovněž mixážní pult, tentokrát od lídra CD playerů a mixážních pultů a tím bezpochyby je firma Pioneer.Pioneer DJM-750 má nový efektor, který rovněž obsahuje nový a zajímavý efekt "BRAKE VINYL".
Pult navíc umí směšovat více efektů naráz a měnit jejich barevnost, což jistě uvítají DJs, kteří si rádi vyhrají s efekty.
Integrovaná 4 kanálová USB zvuková karta,  24-Bit/96-kHz, pro snadné připojení s DJ softwarem.
S podporou pro 3 vzorkovací frekvence (96 kHz/48 kHz/44, 1 kHz) a ASIO / Core Audio, standard, může DJM-750 být používán i pro hudební produkce a nahrávání. Vysoce kvalitní převodníky pro skvělý zvuk.

Cena: cca. 25.000,-- Kč a má být během srpna 2013.

 
Vítěz mnoha testů (NAMM Show a Musikmesse) Reloop Jockey 3 se dočkal 
nového nástupce, který dostal jméno Reloop
Jockey 3 REMIXFirma Reloop přichází s novým kontrolérem pro Native Instruments TRAKTOR zaměřeným na remixování.JOCKEY 3 REMIX nabízí komplexní ovládání a velký prostor pro kreativní vyžití, ať už při vystoupení nebo při tvorbě. Roll & Mash režim, Trigger režim a Cue režim nabízí mnoho možností, stejně jako přímá úprava efektů pomocí jogů, pitche a linearfaderu. Obsažen je Remix mód, pro práci s efekty, Sample mód pro tvorbu, ukládání a snadný přístup k novým zvukům a Track Deck mód obsahující vše co potřebujete pro plnou kontrolu přehrávání. Pro snadnou orientaci je kontrolér vybaven 3-barevným LED podsvícením. Jedná se tedy o první remix DJ kontrolér na trhu, navíc s vestavěným digitálním mixážním pultem.
Cena: 13990,-- Kč a je dostupný.


 
 

 
Numark upgradoval svůj kontrolér známý pod názvem MIXTRACK a MIXTRACK PRO.
Nový Mixtrack PRO II je vylepšený o sadu padů, které slouží k samplování, vytváření HOT cue. Audio výstup již nenajdete na zadním panelu, ale nyní jej výrobce umístil z boku, kde najdete rovněž i vstup pro mikrofon a výstup na sluchátka (podobné řešení má WeGo od Pioneer). Díky přidání PADů byl výrobce nucen změnšit jogy což je docela škoda, nicméně i přes jejich menší rozměr se s nimi dá pořád dobře pracovat. Kontrolér je dodáván se Serato DJ Intro.
Cena 5690,-- Kč a je již dostupný.Reloop neponechal nic náhodě a prémiově uvedl na trh svoje nová studiová sluchátka - Reloop SHP-1. Sluchátka se pyšní obrovskými a polstrovanými náušníky, elegantně vystuženým mostem a vysokým rozsahem frekvencí pro náročný poslech.Sluchátka jsme ještě nezkoušeli, nicméně dorazí 23.4. na náš sklad a poté je rádi vyzkoušíme a podělíme se s našimi dojmy.
Cena: 3990,-- vč. DPH a jsou již dostupná na skladě.
Reloop uvedl upgradovaný model známého 
gramofonu RP-2000, který obohatil o USB port. Díky tomu můžete snadno a jistě archivovat své oblíbené desky do PC.Gramofon má silný přímý náhon, lze jej tedy využít i pro kvalitní mixování.
Cena: 6490,-- kč a dostupnost během srpna 2013

 

 

 Numark vždy rád experimentoval a dokazuje to i ultraplochým kontorlérem pro iPAD - MIXTRACK EDGE. Kontrolér má zvukové rozhranní, ultraploché fadery a knoby, prostě tak, aby nic "nevykukovalo". Osobně si moc nedokáži představit s tímto miniaturním kontrolérem někde vystupovat, ale jsem si jist, že si i tato hračička najde spoustu uživatelů. Kontrolér nemá korekce, což je docela škoda, ale je docela zábavný.
Kontrolér má být podporován všemi známými iOS hudebními DJ aplikacemi.
Cena cca: 4190,-- Kč a dostupnost zatím neznáme.

A tohle je paráda. Konkurent Pioneer DDJ-SX a Vestax VCI-400. A to myslím bez legrace. Kvalitní zpracování, velmi sympatické a přesné ovládání děla z Numark NS7 MKII absolutní vrchol, jakého kdy Numark dosáhnul. Jedinou výtku jsem shledal v motorických jog kolech, které prostě a jednoduše kontroléry neprodávají, na druhou stranu, zarytí "turntables" si přijdou na své. Kontrolér má navíc v sobě integrované PADy, dodané AKAI MPC série.
Kontrolér je určen pro Serato DJ.
Cena: 37990,-- a dostupnost má být co nevidět :-)
 


Numark to myslí s kontroléry pro iPADy skutečně vážně. Zde je další podobný kontrolér - Numark iDJ Flex, určený pro aplikace iOS Algoriddim Djay a Vjay Apps. Numark iDJ Flex vychází z koncepce MIXTRACK, takkže ti, kteří již mají s MIXTRACK nějaké zkušenosti s ním nebudou mít absolutně žádné problémy.
Cena cca: 6490,-- a dostupnost od srpna 2013
Reloop se chce dostat na samý vrchol !
Na Musikmesse představil nová TOP Class sluchátka RHP-30 ve dvou barvách (černé a stříbrné). Mají 40mm velké reproduktory, což zaručuje velmi stabilní a přesný zvuk. Sluchátka jsme otestovali a jejich zvuk je skutečně famózní. Reloopna konstrukci ani trochu nešetřil, na sluchátkách nenajdete žádné levné materiály. Prostě výrobce zde neponechal nic náhodě.
Cena 4490,-- a dostupná budou od konce května 2013.
 

Rodina MIXTRACK se ještě rozšíří o 4 kanálovou verzi Mixtrack Quad. Vše je stejné jako u Mixtrack Pro II a navíc je obohacen o další 2 šavle. Kontrolér je rovněž určen pro Serato.
Cena tohoto kousku bude někde kolem 7500,-- kč a dostupnost je zatím neznámá
 
Na výstavě jste si rovněž mohli všimnout nový, plochý stojánek pro notebooky s přídavnou poličkou pro zvukové karty - 

Reloop Laptop Stand flat. Cena: 790,-- kč a dostupnost v červenci 2013.

 
V Čechách není moc známý, nicméně se jedná o výrobce, který své produkty vyrábí ručně a na vysoé úrovni. Livid Instruments představil hned několik novinek, nás nejvíce zaujal 

Livid Instruments Base

Jedná se o dotykový kontrolér, který  kombinuje technologii bicích automatů s dotykovými snímači (PADy). Ovladač má 32 senzorů citlivých na tlak a RGB podsvícení, PADy, slidery, 8x8 dotykových knobů. Se základním editorem, mohout tak být dobře sladěny veškeré DAW, VSTS, pluginy a aplikace. LED podsvícené a dotykové fadery mohou být použity nejen k ovládání hlasitosti, ale také pro přehrávání zvuků nebo ovládání efektů. 32 dotykových podložek snímaných dle tlaku mohou být volně přiřazeny a nastavovány například k Aftertouch CC, nebo pro řízení efektů, filtrů. Unikátní dotykové potenciomety a úpravy tlačítek dělají z BASE revoluční nástroj.
 
 
 
Na závěr chci sdělit, že v září vyjdou gramofony na bázi TECHNICS.... Bohužel více info zatím podat nemůžeme, nicméně milovníci gramofonů vůběc nemusí zoufat ! Budou :-)

 

Komentáře k článku

Zašlete nám Vaše názory k tomuto článku.

Jméno:
Email:
Text vzkazu:
 

Nabídka obchodu
Výrobci
Seznam výrobců
Facebook Tweeter Google+ Blog Instagram Pinterest

Podporované platby

GoPay

Dobírka Bankovním převodem Cetelem Essox VISA MasterCard
Tyto stránky používají k poskytování služeb, analýze návštěvnosti, funkcím sociálních sítí a personalizaci reklam soubory cookies. Používáním stránek vyjadřujete souhlas s použitím těchto souborů.
OK Více informací