Proč si nepořídíte pro DJing nový MacBook

Vloženo: 10. 03. 2015

Proč si nepořídíte pro DJing nový MacBook
 
 
Apple představil novou řadu MacBooků, které jsou neuvěřitelně tenké, přicházejí ve třech různých metalických barvách, ale bohužel také s jediným portem - jeden port USB-C, který slouží jako duální kanál pro data a nabíjení. Zde je několik důvodů, proč by DJs měli raději upgradovat na nové MacBook PRO a vyhnout se této honosné řadě notebooků.
 
Jeden port pro všechno - včetně nabíjení
 
MacBook-single-Port
 
 
 
Apple se spojil všechny I/O na počítači do jednoho USB portu-C o kterém Apple už dlouho prohlašuje, že se stane jednou součástí všech MacBooků. Nicméně pokud budete chtít připojit další USB zařízení ať už kontrolér, zvukovku, nebo další USB disk, je nutno si pořídit Apple adaptér v ceně cca 2000,- Kč.
 
Adaptér budete muset koupit, pokud chcete rozdělit port USB-C na více použitelných portů - HDMI pro externí monitory a jeden USB 3.0 port pro všechno ostatní. Takže pro typické digitální DJs, to bude znamenat minimálně ještě jeden další adaptér před zapojením do zvukové karty a kontroléru tedy USB rozbočovač. Bohužel to ale změní krásný notebook do stroje plného kabelů, uzlů a portů na jedné straně a to není zrovna atraktivní zejména v DJ vystoupení.
 
Navíc nikdo nyní nedokáže říci, jak se bude port chovat, když jej takto zatížíme a zdali nebude docházet k nějakým datovým ztrátám. U Apple sice tomu tak nebývá, ale je zde ještě tolik nyní diskutovaný použitý procesor Pentium Core M....
 
Nový Apple Macbook má také omezené SSD úložiště a vypadá to, že extérní disk přes USB-C nepůjde připojit, bude zapotřebí tedy opět adaptér... Nový Macbook bude jen ve dvou verzích a to s 256GB úložného prostoru, které se dá rozšířit až na 512 GB, tedy pro DJe nic moc.
 
 
 
Kam se ztratil Thunderbolt ? Poměrně nedávno jsme viděli zavedení Thunderbolt do počítačů Apple (poprvé v roce 2011), ale až v loňském roce, maximálně posledních dvou letech na toto začali reagovat výrobci hardwaru v hudebním průmyslu, kteří tuto technologii zařadili do svých výrobních procesů. Pokud je tento MacBook znamením toho, co přijde, tak by se Thunderbolt mohl stát další Firewire – tedy technologií minulosti. Otázkou taky samozřejmě je, zdali výrobci hardware budou mít dostatek trpělivosti stíhat nové trendy Apple.
 
Čeho si ale musíte všimnout je, že Thunderbolt vstup nenajdete ani na adaptéru! Apple rozhodne na adaptéru upřednostnil raději HDMI a USB 3.0, což je logické, tyto porty jsou rozšířenější, nicméně Thunderbolt tam dát mohl.
 
Takže závěr je, že i přes úžasnou životnost baterie a skvělého designu, prostě není vhodný pro použití DJů. Uvidíme, jak tento MacBook přijme hudební komunita.
 

 

Po ránu zdraví Pavel z www.dj-obchod.eu
 
 

Komentáře k článku

Zašlete nám Vaše názory k tomuto článku.

Jméno:
Email:
Text vzkazu:
 

Nabídka obchodu
Výrobci
Seznam výrobců
Facebook Tweeter Google+ Blog Instagram Pinterest

Podporované platby

GoPay

Dobírka Bankovním převodem Cetelem Essox VISA MasterCard
Tyto stránky používají k poskytování služeb, analýze návštěvnosti, funkcím sociálních sítí a personalizaci reklam soubory cookies. Používáním stránek vyjadřujete souhlas s použitím těchto souborů.
OK Více informací