První pohled - Reloop RMP-2.5 Alpha

Vloženo: 27. 02. 2012

Malé mediální monstrum!

Při pohledu na Reloop RMP sérii, která  je vlajkovou lodí oblíbené CD série, např. RMP-3, je velmi univerzálním CD přehrávačem a osvědčil se v mnoha různých sestavách. Ať CD, USB, flash disk, externí pevné disky, nebo se dá použít i jako MIDI kontrolér - RMP3 Alpha zvládne všechny tyto média. Ne nadarmo získal několik ocenění. Nicméně Reloop neměl doposud žádné řešení, kdy byl schopen uspokojit zákazníky, kteří na playeru nepotřebují mít vestavěný FX efektor, jelikož používají efekty na mixu, se vydal tedy Reloop nový player, který nemá efektor a tato skutečnost se i odrazila na jeho ceně, která je díky tomu velmi příznivá. Mimochodem, nový 2,5 Alpha je nyní ukončením série RMP. Vyhozená je sekce FX a místo toho má USB port, který najdete na zadní straně. Díky tomu máte plnohodnotný MIDI kontrolér jehož pomocí je možné ovládat až 4 deky v DJ software dle vašeho výběru. A za bezkonkurenční cenu 8890,-- Kč. To znamená, že přístroj se umístil mezi RMP-2 (s CD mechanikou, ale bez MIDI) a RMP-3 (který má jak MIDI , CD, tak i efektovou jednotku), a proto mu dali jméno RMP 2.5 Alpha.
Zejména pro ty z vás, kteří hledají moderní a zároveň cenově dostupný CD přehrávač a potřebují následující výbavu, je RMP-2.5 tím co potřebují.
Profesionální Cross Media Player a MIDI Software kontrolér
Přehrávání CD, MP3 disků, připojení přes USB flash disky, pevné disky a MIDI player
USB audio: dva propojené RMP-2.5 Alpha playery mohou hrát z pouze jednoho USB připojeného zařízení.
Vyhledávání / Filtr funkce: možnost filtrování podle různých kritérií, jako je název, interpret, album nebo žánru
Všechny ovládací prvky jsou MIDI kompatibilní (25 tlačítek, 1 knoflík, 1 search knob, 1 fader, 1 jog), dvojité přiřazení (SHIFT funkce)
MIDI maping je na přiloženém CD a další můžete stahovat na stránkách výrobců různých softwarů. (Traktor 2, PRO 2, Virtual DJ 7 – mapy jsou již v nastavení)


 


"Už jsme jej viděli?"
Jasně! Vzhledem k uspořádání RMP 2.5 Alpha je podobný jako u velkého bratra RMP-3 Alpha. To rozhodně dává smysl, proč byste přejít k osvědčenému výrobku, se známým rozložením ovládacích prvků, novou CD mechanikou SONY. Proto můžete očekávat, že při vybalování uvidíte přehledný stolní multimediální přehrávač s logickým uspořádáním tlačítek a knoby, které jsou navíc pogumované (nová série tlačítek), a player ve Vás vyvolá prostě to k čemu má sloužit ! Pocit a skutečnost, že jste si zakoupili velmi kvalitní přehrávač!
 

  

V neposlední řadě jsem z RMP 2.5 nadšený, protože jeho legendární velký jog, který byl jako první v těchto rozměrech použit u levnějších playerů dostal tužší odpor, tedy má větší tuhost na dotyk a tím poskytuje velmi solidní dojem !
RMP 2.5 vůbec nezůstal co se použitých materiálů oproti RMP 3 Alpha o nic ochuzen.
Ale co po technické stránce?

 

Variace formátů
RMP-2.5 Alpha podporuje jak USB flashky nebo externí pevné disky, které moho být rovněž zapojeny přes USB 2.0 port na obou místech (na zadním a vrchním panelu).
Populární metoda pomocí USB audio odkazu, aby dva playery měly přístup do USB disku, který je zapojen v jednom z nich – tedy plný přístup a bez problémů. WAV a MP3 soubory podporuje RMP absolutně bez jakýchkoliv problémů. Rychlé funkce vyhledávání a filtrování tracků v adresářích.

Control Center
RMP 2.5 Alpha nabízí nejen řadu možností přehrávání z USB na zadní straně ale i plnohodnotné MIDI ovládání DJ softwarů. Velký Jog je zkrátka velkým plusem, protože je to zábava s ním pracovat a lze jeho pomíc jak skladby vyhledávat, dorovnávat, tak i scratchovat. Vzhledem k současnému MIDI mapování je dokonce možné ovládat 4 decky s jediným RMP 2.5 Alpha! To je opravdu dobrá vlastnost, protože mapování je jednoduché a intuitivní, tak jako tomu u konkurenčních playerů nebývá. Proto Reloop RMP-2.5 Alpha slouží také jako doplněk k větším kontrolérům, kde mohou být nároky vysoké na počty decků a RMP 2.5 Alpha tak slouží jako další MIDI player
Skutečnost, že všechny ovládací prvky jsou plně MIDI kompatibilní (45 tlačítek, 1 knoflík, 1 search konob, 1 fader a 1 jog), je možné naprogramovat i vlastní MIDI nastavení. Navíc přes funkci SHIFT můžete namapovat i další funkce!


Tolik o technických detailech o RMP 5.2 Alpha. V opačném případě hybridní přehrávač spoléhá na osvědčené "What You See Is What You Get": kromě hladkých smyček a sampl funkcí má také celkem 4 nezávislé 5-sekundové sampl bank. Dále je třeba zmínit velmi vysoké rozlišení pitche, který umožňuje rozlišení až na 0,02%, což umožňuje velmi přesné mixování.

Závěr
Reloop RMP 2.5 Alpha je skutečnou alternativou pro ty, kteří chtějí koupit první CD player, který má velmi dlouho a kvalitně sloužit. Nízká cena. Kdo se obejde bez vnitřní efektové jednotky, protože ji již používá buď na mixu či DJ software, tak RMP 2.5 Alphu ,ůžeme vřele doporučit. Protože 8890,-- kč dostanete přesně to, co její název slibuje Kvalitní CD/MP3/USB/HDD a MIDI player !

 

Pro / Proti

Pro:
velký jog
Midi kontrolér
Vynikající mechanika
nová generace pogumovaných tlačítek a knobů
Cena / výkon


Proti:
nepodporuje AIFF a AAC soubory

www.reloopdj.cz

Reloop RMP-2.5 ALPHA můžete rovněž zakoupit ZDE

http://www.dj-obchod.eu/reloop/reloop-rmp-2-5-alpha.html

Komentáře k článku

Zašlete nám Vaše názory k tomuto článku.

Jméno:
Email:
Text vzkazu:
 

Nabídka obchodu
Výrobci
Seznam výrobců
Facebook Tweeter Google+ Blog Instagram Pinterest

Podporované platby

GoPay

Dobírka Bankovním převodem Cetelem Essox VISA MasterCard
Tyto stránky používají k poskytování služeb, analýze návštěvnosti, funkcím sociálních sítí a personalizaci reklam soubory cookies. Používáním stránek vyjadřujete souhlas s použitím těchto souborů.
OK Více informací