První recenze na mixpult Reloop RMX-22i

Vloženo: 10. 06. 2015

RMX22i je nejnovější dvoukanálový mixpult od Reloop. Pult má schopnost rozdělit aux signál z iPadu a jiných tabletů, či mobilních telefonů pomocí sluchátkového výstupu mezi svými dvěma vstupy. Je to něco, co by dnešní digitální DJ měl mít ? 
Jdeme to zjistit...
 
 
 
Přehled Reloop RMX-22i
 
Bez ohledu na to, jaký typ DJ jste nebo jaký typ zařízení používáte, vlastnit kompaktní 2 kanálový mixpult je dobrý nápad. Takový mixpult vám například v DJingu s přáteli, online vysílání přes web, streamování a hlavně hraní přes skutečné gramofony.
Reloop nový RMX22i je vlastně tradiční mixážní pult, s několika vylepšeními a změnami, což uvedeme v dnešní recenzi ...
 
První dojmy a zřizování
Klasické dvoukanálové mixpulty se opravdu (jako jediné) v posledních několika desetiletích moc nezměnily. Tento model má skoro stejný tvar, velikost a hmotnost jako mixpulty které jsem měl po celou dobu co jsem DJem. Tradiční čelní deska širší než tělo s cílem usnadnit montáž do racku. Celokovový kvalitní šasi, které je známé již po několik desítek let. Zde to podle mě Reloop dobře vystihl, zbytečně se tak vyvaroval různým experimentům, které jsou dle mého názoru v tomto segmentu zcela zbytečné.
 
K dispozici jsou 4 různé efekty, se dvěma FX otočnými knoby pro každý kanál. Díky tomu se efekty velmi dobře a snadno ladí.
Mixpult obsahuje nové otočné knoby a linearfadey, které známe již z Reloop RMX-60 a 80 a Terminal MIX 8. Při podrobné prohlídce zjistíte, že má několik novinek v rukávu - především jeden otočný knob "instantní FX" (ovládání hardwarových efektů) upravující efekty filtr, gate, whitenoise a bitcrush. Tedy podobné efekty, které známe z Pioneer mixpultů. Navíc zde najdeme iPad vstupy (více později).
Celkově lze říci, že má osm vstupů (2 phono, 5 line, a 1 XLR- 6,3mm combo mikrofonní vstup), a tři výstupy (symetrický XLR a nesymetrický RCA), Booth (RCA), a pár z konektorů pro sluchátka (6,3 a 3,5mm) K mixpultu tedy zapojíte gramofony, CD přehrávače, tablety, mobilní telefony a další zařízení. Redukce k mobilům (split rozdělení signálu) a tabletům je součástí balení.
 
 
 
RMX22i přichází s symetrickými XLR a nesymetrickými RCA výstupy Booth výstupy a phono / linkových vstupů. Všimněte si, že spojení IPADu není přes USB, ale je to dvojice 3,5mm konektorů, které jsou připojeny k pomocí dodávaného DJ splitter kabelem.
Je důležité, aby bylo jasné, že to není mixpult pro propojení s počítačem a vestavěným audio rozhraním, nemá USB port nebo schopnost digitálního připojení iPadu. Je to čistě analogová záležitost a i když Reloop tvrdí, že mixpult je digitální architektury, má tím na mysli, že mipult má digitální zpracování zvuku, nikoliv digitální propojení s počítačem. V podstatě můžete připojit audio výstupy z vašeho zařízení do svých audio vstupů a to je vše.
Takže opravdu, je to docela jasné jak to všechno funguje s ohledem na phono, CD, mic (dvoukanálový EQ, ale bez Talkover vypínače) a Aux vstup (AUX přepínatelný s mikrofonem)
 
Myšlenka je, že propojíte váš iPad přes jeho výstup na sluchátka pomocí dodaného mono splitter kabelu do dvou kanálů v mixpultu (mix má speciální vstupy pro tento kabel), nastavte pákový přepínač v horní části každého kanálu na "iPad". Dále nastavíte v DJ software v iPadu na "rozdělené mono" a  program poté pošle signál jeden do pravého a druhý do levého kanálu.
 
Co je rozdělen do mono?
To je prastarý trik pro získání dvou výstupů z libovolného počítače se softwarem, který má tuto možnost, a funguje to docela dobře, i když samozřejmě nedostanete výsledný stereo zvuk.
 
Zatímco v klubech a barech je jedno, zdali je signál ve stereu, nebo v mono, v malých prostorech, například prezentacích a dalších můžete z ipadu muziku ve stereu přehrávat tak, že přepnete na kanálu pouze jeden iPAD vstup a na daném kanále bude signál ve stereu, zatímco další kanál můžete používat pro připojení dalšího zdroje, například CD přehrávač, atd. Škoda jen, že výrobce neumístil pro tyto případy i USB vstup pro flashku. Bylo by hned veseleji.
 
Vstup pro mikrofon je rovněž přepínatelný mezi Mic / Aux oddíly, který obsahuje přepínač pro přepínání mezi Mic, AUX, a iPad stereo vstupy.
 
Další věci? Měření je hezké (12-dílkované LED ukazatele - master a kanály), jsou zde dobré vlastnosti crossfaderu, který je navíc kompatibilní s Innofaderem. Crossfader má navíc přepínání úprav křivek a reverzního přepínače. Linearfadery mají volby "Classic", nebo "Kill" EQ spínačem a pokud budete mít další ReLoop zařízení, může využít fader start, pomocí vestavěných linkových vstupů.
 
 
 
Napájení je pomocí externího transformátoru, někdo by uvítal vestavěný zdroj. Je to další „zařízení“ navíc, které se musí hlídat, aby se nezapomnělo.
 
Závěr:
Mixpult je 2 kanálový klasický mix s výborným zvukem a s pěkným přídavkem vestavěných populárních FX efektů a obsahuje dnes již povinný jeden otočný filtr knob pro každý kanál. Přídavek iPadu funguje v pořádku, pokud jste spokojeni s použitím splitter kabelu v mono režimu pro mixování a odposlouchávání.
Pro scratch DJs, mobilní DJs s CDJs, rozhodně stojí za to být v seznamu při volbě nového mixu. Rovněž se mixpult hodí pro barové DJs, kteří rádi hrají z iPadu vedle tradičních zařízení.
 
Shrnutí recenze:

 

Plní spolehlivě úlohu dvoukanálového mixpultu s pěkným přídavkem vestavných efektů. Přídavek iPadu funguje v pořádku. Mixpult vypadá, že je z kvalitních materiálů, dobře se ovládají všechny prvky a Reloop zde vsadil na kvalitní fadery a crossfader. 
 
www.dj-obchod.eu
 
 
Nová generace mixpultů RELOOP RMX je kompletně SKLADEM
 
 

Komentáře k článku

Zašlete nám Vaše názory k tomuto článku.

Jméno:
Email:
Text vzkazu:
 

Nabídka obchodu
Výrobci
Seznam výrobců
Facebook Tweeter Google+ Blog Instagram Pinterest

Podporované platby

GoPay

Dobírka Bankovním převodem Cetelem Essox VISA MasterCard
Tyto stránky používají k poskytování služeb, analýze návštěvnosti, funkcím sociálních sítí a personalizaci reklam soubory cookies. Používáním stránek vyjadřujete souhlas s použitím těchto souborů.
OK Více informací