Recenze sluchátek Reloop RHP-30 od digitaldjtips.com

Vloženo: 30. 09. 2013

Recenze: Reloop RHP-30 - Profesionální sluchátka pro DJs 
Shrnutí hodnocení:
 
DJ sluchátka Reloop RHP-30 jsou praktické, funkční, minimalistické a přesto zároveň pohodlné. Mají skvělý zvuk a jejich robustní konstrukce některé DJs určitě osloví. Jejich použití je velmi pohodlné, na uchu i mimo něj, a to víc, než byste očekávali.
 
 
Celé hodnocení:
 
Sluchátka Reloop RHP-30 byla poprvé představena na letošním hudebním veletrhu Musikmesse a nyní jsou již v prodeji. Testovali jsme je a zde je výsledek.
 
Svým poměrně industriálním stylem se podobají modelu RHP-20 (který byl zákazníky mimochodem velmi dobře přijat), ale ve skutečnosti se jedná o funkčně odlišná sluchátka než jsou RHP-20 a vlastně i než je většina ostatních sluchátek pro DJs. Pojďme se tedy na ně blíže podívat.
 
 
 
První dojem:
 
Jsou krásně zabalené, po otevření zatažením za látkový štítek, který uvolní magnet držící obal pohromadě,  vyklouzne hlavní krabička z ochranného pouzdra. Uvnitř však, po zdolání pěnového a plastového ochranného obalu, najdete jen pytlík ze standardního materiálu, samotná sluchátka a krabičku s kabely – tak jako u většiny sluchátek.
 
A tady už je první překvapení: najdete u nich tři různé kabely - standardní kroucený třímetrový DJ kabel s adaptérem 1/8 až 1/4, dále 1,2 metrový kabel pro chytrý telefon se zabudovaným mikrofonem a dálkovým ovládáním a jako poslední tu nalezneme plochý kabel coby alternativu ke kroucenému kabelu. Tento plochý kabel ale nemůže být použit s adaptérem 1/4, pouze s 1/8 a má délku také 1,2 metru.
 
Dálkovým ovládáním na kabelu můžete v chytrém telefonu přijímat hovory, ovládat hudbu tlačítky Play/Pause a dále přeskakovat skladby dopředu a dozadu (pouze u iOS zařízení).
 
A teď k sluchátkům samotným. První věc, kterou si všimnete, je, že se náušníky vůbec  neprotáčí, což je pro DJ sluchátka velmi neobvyklé a ve skutečnosti se preferuje pravý opak.
 
Můžete si také povšimnout vícenásobně sešívané a hluboce polstrované pěny v náušnících, která vypadá velmi pohodlně a je pro DJ sluchátka stejně tak neobvyklá. Hluboké polstrování pod čelenkou, štědré použití kovu v čelence samotné, kovové uchycení náušníků a příjemný gumový materiál na většině ostatních povrchů vyvolávají dojem drahého výrobku, i když náušníky samy o sobě jsou plastové. Tam, kde se náušníky dotýkají čelenky, jsou malé lepené pěnové chrániče a mě by zajímalo, jak dlouho asi vydrží za plného provozu v přeplněných a propocených klubech.
 
 
 
Ačkoliv sluchátka lze složit do poměrně malého rozměru do čelenky, z celkového pohledu mají výrazný, nespoutaný design, který vyvolává masivní dojem – jak říkám, jsou dost neobvyklé, ale musím přiznat, že taky celkem příjemné – pokud se ovšem nebojíte velkých sluchátek!
 
Použití:
 
Nejprve kvalita zvuku. Silné polstrování nabízí slušnou izolaci, kterou můžete ještě zlepšit přidržením sluchátek malým tlakem na ucho. Zvuk je okouzlující, se skutečně slušnými basovými údery, velmi čistými, jemnými výškami a živým, jasným spodním pásmem. Při vyšší hlasitosti se kvalita zvuku drží skvěle, bez náznaku jakýchkoliv potíží. Jednoduše řečeno, při hraní zní sluchátka fantasticky – zde nemáme žádné stížnosti.
 
Ačkoliv jsou náušníky téměř nepohyblivé, tak co se týká pohodlí, je dost dobré. Sluchátka nasazená na hlavě jsou mimořádně pohodlná díky hlubokému polstrování a široké čelence. Když dojde na  příposlech jedním uchem, tak ten je v pořádku, pokud vám nevadí, že musíte jeden náušník umístit za ucho.  Pokud jste ale přitom zvyklí mít sluchátka kolem krku a jeden náušník na uchu, nemusí vám tato sluchátka vzhledem k jejich pevnému designu náušníků příliš vyhovovat.
 
 
 
 
Jeden můj domácí mazlíček nemá rád, když mám sluchátka na sobě. To platí obzvlášť pro masivní modely pro DJs, u kterých se cítíte, jako byste měli kolem krku nákrčník (a přiznejme si, že tento pocit přetrvává skoro během celého hraní). Z důvodu nepohyblivých náušníků jsem očekával stejný pocit i u těchto sluchátek, ale opak je pravdou. Protože jsou široké, sedí vepředu na každém rameni docela dobře, a člověk se tak cítí v pohodě. Takže ačkoliv jsem si původně myslel, že se mi z tohoto pohledu líbit nebudou, ve skutečnosti se mi líbí.
 
Závěr:
 
Cena 4 990 Kč řadí sluchátka k těm dražším na trhu (jsou to přeci top sluchátka značky Reloop), ale jde o dobrou kvalitu. Stejně jako u všech ostatních sluchátek nemůžu v recenzi nového modelu zatím komentovat jejich životnost, ale můžu říci, že kovové uchycení náušníků ji slibují dlouhou.
 
Sluchátka jsou bezpochyby velmi osobitá, s designem, který zcela jistě silně osloví určité typy DJs. Robustnější konstrukce, masivní praktické kovové uchycení náušníků, silné polstrování (a možnost volby mezi dvěmi barevnými variantami - černou a stříbrno-černou), tím vše vynikají tato sluchátka nad konkurencí a navíc je možné je použít i mimo prostředí pro DJs a sbalit si je spolu se všemi třemi kabely do zavazadla na cesty.
 
Skvělé by bylo pevné pouzdro, protože jejich původní obal je v realitě nemůže příliš ochránit před kapkami nebo nárazy a neudrží je složené v malém rozměru čelenky. Také by bylo lepší, kdyby plochý kabel fungoval i s adaptérem 1/4 jako kabel kroucený.
 
Ale to jsou maličkosti: po několika vyzkoušení těchto sluchátek si je snadno zamilujete. Pokud se vám líbí jejich vzhled a vybíráte z prvotřídních sluchátek, které jsou na trhu k dispozici, určitě vyzkoušejte RHP-30.
 
 
 
Zdroj: převzato z www.digitaldjtips.com
Zakoupit je můžete na www.djhracky.cz , www.dj-obchod.eu a v dalších autorizovaných obchodech, jejichž seznam najdete nawww.reloopdj.cz

Komentáře k článku

Zašlete nám Vaše názory k tomuto článku.

Jméno:
Email:
Text vzkazu:
 

Nabídka obchodu
Výrobci
Seznam výrobců
Facebook Tweeter Google+ Blog Instagram Pinterest

Podporované platby

GoPay

Dobírka Bankovním převodem Cetelem Essox VISA MasterCard
Tyto stránky používají k poskytování služeb, analýze návštěvnosti, funkcím sociálních sítí a personalizaci reklam soubory cookies. Používáním stránek vyjadřujete souhlas s použitím těchto souborů.
OK Více informací