Reloop Beatmix - první recenze

Vloženo: 26. 07. 2012

 
Dnes se podíváme na nejočekávanější DJ MIDI kontrolér tohoto roku. Ještě, než jsme začali psát tuto recenzi, odešlo z našeho skladu 90 kusů k našim prodejcům a zákazníkům.... Toto číslo absolutně vypovídá o tom, že Reloop Beatmix se stane stejně jako Reloop Jockey 1 a 2 Ie a Reloop MIXAGE, nejprodávanějším kontrolérem vůbec v historii digitálního mixování...

Rozbalení:
Kontrolér je zabalen do typické černé Reloop krabice, kdy výrobce změnil barvu svých krabic z bílo červené na černé. Po rozbalení najdeš v krabici manuál, CD se softwarem Virtual DJ 7.0.5 LE, dále USB kabel a poté samotný kontrolér. Napájecí trafo se k přístroji nedodává, jelikož kontrolér se napájí pouze pomocí USB kabelu.
První dojem:
Upřímně řečeno, když jsem kontrolér rozbalil, splnilo se moje očekávání na 100%. Reloop Beatmix je v plastovém šasi což ale není vůbec na škodu, vypadá velmi stabilně a kvalitně. Má zaoblené rohy, což z něj dělá hezký designový kousek. Jogy má Reloop Mixage hliníkové a jsou dost velké na to, aby se na nich dalo dobře scratchovat. Jogy o průměru 14cm dělají jednoznačně z Beatmixu favorita pro scratchování mezi levnějšími kontroléry. Knoby, tlačítka jsou z tvrdého plastu, očekává se, že budou na stejné kvalitativní úrovni jako u Mixage. Mě osobně se kontrolér velice líbí, výrobce si zde pohrál s designem což vůbec nebude na škodu a dle mě se bude velmi dobře prodávat. Stávající čísla to jen dokazují.Audio a porty:
Reloop Beatmix má vestavěnou zvukovou kartu s jedním master výstupem a navíc i druhým výstupem, vhodným pro odposlech nebo nahrávání Tvých setů. Nemusíš mít tedy plnou verzi mixovacího software s rekordérem. Na druhou stranu pro nahrávání budeš potřebovat rekordér extérní. 
Kontrolér má jeden sluchátkový výstup na velkého jacka 6,3 mm a vstup pro mikrofon na 6,3 mm s korekcí. Kontrolér nemá vstup pro extérní zdroj jelikož stačí napájení přes dodávaný USB kabel. Navíc je optimalizován i pro slabší PC a pokud nemáš písíčko z roku einz-zwei, nemusíš mít žádné obavy.


Instalace:
Samotná instalace je velmi jednoduchá. Po nainstalování přiloženého software Virtual DJ 7.0.5 LE se automaticky nastaví mapping a rovněž se seřídí nastavení v software, takže už nemusíš ručně nastavovat výstupní signál v programu. Osobně jsem si to vyzkoušel a skutečně jednodušší instalaci a nastavení kontroléru jsem ještě nezažil.
Zde najdeš mapping pro Traktor:
Mapping v1.0 (2 decks) (37.41 KB)
(Firmware v1.1.4 or higher, Traktor v1.2.7 or higher, Windows

Ještě jsem neměl dosta času vyzkoušet nastavení v Traktoru, ale jakmile test provedu, udělám UPG recenze.


Ovládání:
Ovládání kontroléru je skutečně příjemnou záležitostí. Spouštění efektů, jejich výběr je lahůdka. Navíc kdo zná LE verze od Virtualu jistě ví, že v základní verzi najde kromě známých efektů "flanger" i efekty "dojezdu", či "doskrečování". Pomocí výběrového tlačítka, které po stisknutí efekt může opakovat pořád dokola (funkci stisknutí mají všechny otočné fadery). V horní části přístroje ještě najdeš otočné fadery pro délku smyčky, kdy si knobem určíš délku smyčky a stisknutím ji aktivuješ. Rovněž nechybí klasika, jako např. pitchfader, tlačítko na aktivaci odposlechu do sluchátek, auto loop a beat mash. U jogu najdeš dvě tlačítka, jedno pro vyhledávání v tracku, druhé pro aktivaci scratche. POZOR ! Na zadním panelu jsou regulátory citlivosti jogů. Jsou nastaveny na nule, je tedy zapotřebí si je dát do polohy, kdy se poté bude aktivovat scratch. Co se pitchfaderů týče, mohli by být o něco delší s větším rozlišením, nicméně vzhledem ceně tohoto přístroje jsou v pořádku. Pro ty, co potřebují mít absolutně velké rozlišení pitche na který jsou zvyklý z gramofonů je určen Reloop Terminal MIX 2 a 4, kteří mají nejvyšší rozlišení v 10cm dlouhých pitch faderech. Nicméně jde o zvyk a já jsem si na dorovnávání pomocí pitche u Beatmixu zvykl velmi rychle. Navíc nechybí extra otočný fader na legendární efekt "filter", což je u Reloopa v módě.V dolejší části kontroléru najdeš rovněž klasiku. Velká tlačítka "play", "cue" , "tap" a "sync", označené Reloop symboly. Nad těmito tlačítky jsou další 3 tlačítka pro samply, které se pomocí funkce "sync" automaticky dorovnávají. Velice příjemná záležitost :-)


V prostřední části najdeš velké vyhledávací otočný fader "TRAX". Pomocí něj si listuješ ve své knihovně skladeb, můžeš jeho pomocí si posouvat track. Po jeho straně jsou pak loadovací tlačítka pro každý kanál. Knob TRAX je z hliníku stejně jako jogy. Dále na středovém panelu najdeš korekce pro každý kanál, gain rovněž pro každý kanál, master, hlasitost sluchátek a "cue-mix"

Jogy jsou kapitola sama pro sebe. To že jsou hliníkové jsem zde již napsal, navíc jsou protiskluzové, takže se s nimi skutečně dobře scratchuje. Jog dále umí projíždět trackem, zastavit skladu, či případně dorovnávat beat.Závěr:
Reloop Beatmix je kompaktní DJ MIDI kontrolér s přehledným uspořádáním všech ovladačů.  Kromě kratších pitchfaderů (které jsou ale u všech kontrolérů této cenové třídy menší) nemám co bych Beatmixu vytknul. Kontrolér jsem měl připojen na studiové monitory Sinn7 Produzent 8 a aktivní boxy RCF ART 312 A. Zvuk je v pohodě, dle mě je v kontroléru stejný zvukový převodník jako v Mixage. Zatím není co bych kontroléru vytknul naopak, Reloop opět posunul stupínek kvality, vybavení a hlavně zpracování o něco výše a už teď jsme zvědavi s čím přijde konkurence....


Mapping a stahování:

Ke stažení, download mapping Traktor files:
Mapping v1.0 (2 decks) (37.41 KB)
(Firmware v1.1.4 or higher, Traktor v1.2.7 or higher, Windows
 
Ke stažení, download software Virtual DJ:Zpracoval:
Pavel Tulačka
www.dj-obchod.eu
www.reloopdj.cz
Facebook
http://www.facebook.com/DJOBCHOD

 

Komentáře k článku

07. 11. 2013 23:01   |   Dan Chramosta
Dobrý den chtěl jsem se zeptat, koupil jsem Reloop beatmix a vše vypadá že šlape až na jednu věc a to zvuk, když v ovladacích panelech kouknu na zvuk tak je vidět že funguje ale zvuk jak z repráku či jiných příšlušenctví nejde nic neni slyšet proto bych se chtěl zeptat zda se krom ovladaču a virtual dj musí instalovat předem díky za odpověd :)

Zašlete nám Vaše názory k tomuto článku.

Jméno:
Email:
Text vzkazu:
 

Nabídka obchodu
Výrobci
Seznam výrobců
Facebook Tweeter Google+ Blog Instagram Pinterest

Podporované platby

GoPay

Dobírka Bankovním převodem Cetelem Essox VISA MasterCard
Tyto stránky používají k poskytování služeb, analýze návštěvnosti, funkcím sociálních sítí a personalizaci reklam soubory cookies. Používáním stránek vyjadřujete souhlas s použitím těchto souborů.
OK Více informací