Reloop TAPE - první recenze USB rekordéru

Vloženo: 28. 02. 2013

 


 Znáte to ! Největší radost vždy udělají malé věci. Navíc pokud ještě vyzařují hodně retro kouzla a praktičnosti. V tomto případě se jedná o malý a mobilní nahrávací rekordér oblečený do staré kazety, na kterou všichni v dobrém vzpomínáme. Reloop TAPEse stal během svého vystoupení na BPM v Birminghamu a NAMM v Kalifornii silným poutačem, který přitáhnul ke stánku spousta zvědavců a každý si ji chtěl osahat. Kazeta vybavena mnoha NEJ jako inteligentní záznamový hrdina se tak pomalu vydal na cestu do všech DJ obchodů - a teď nejnověji Reloop TAPE je na mém stole.... Pro koho a hlavně co může tato kazeta – rekordér nabídnout ? Udělal jsem test.


 
Co je Reloop TAPE ?
Ne bez důvodu přitahuje RELOOP TAPE na sebe veškerou pozornost, Jsme děti 80. nebo 90. let a tím pádem jsme asi všichni přišli do styku s kazetami. Brali jsme si naše oblíbené písničky, které jsme nahrávali z rádia a TV na kazety (jo, pamatujete si přeci na Formel 1, jejíž znělku hráli legendární Yellow) a brali si je tak do autobusu na cestu do školy, výlety a dovolené do Maďarska. Co se designu týče, tak Reloop TAPE se skutečně moc povedla. Reloop si dal i takovou práci, aby nejen dle hmatu ponechal co nejvěrnější kopii, ale dokonce i váha podle mě sedí s originálními kazetami. Jistě se správně ptáte,  zdali opravdu potřebujete externí rekordér v době, kdy DJ software v plné verzi sám obsahuje možnost nahrávání. No, ne každý je DJ a ne každý DJ software tuto funkci má. Nicméně pokud chcete nahrát set všech Vašich hostů kdy každý hraje z něčeho jiného, tak pro Vás rovněž je určena Reloop TAPE. Často se v zápalu hraní zapomíná na tlačítko "Nahrát". Extérní rekordér i v roce 2013 má stále smysl. Díky tomu, že rekordér nemá žádný displej, ani složité menu, jeho ovládání zvládne skutečně každý. Navíc se dá Reloop TAPE připojit i k mixům, které nemají nahrávací výstupy a to díky THRU propojení. Karta rovněž slouží i k digitalizaci Vašich vinylů a to díky uzemňovacímu šroubu pro gramofony bez vlastních předzesilovačů. Jednoduše: připojíte k Reloop TAPEjakýkoliv gramofon.
  
 
                                               
 
     
 
Stiskněte tlačítko Record!
Reloop TAPE není klasický rekordér s vnitřní pamětí, ale slouží jako univerzální USB rekordér, kam můžete připojit jak extérní HDD, tak i flashkartu. Velká výhoda: levné paměťové médium a snadné sdílení a editaci nahraného zvukového materiálu. Většina externích rekordérů, které jsou v současné době dostupné na trhu používají k nahrávání SD karty, které se pomalu, ale jistě stávají raritou. Nicméně kopírování, nebo zpracování zvukového materiálu nahraného na médiích a který je USB kompatibilní, protože po dokončení nahrávání jen vytáhnete médium a strčíte jej do domácího počítače - to je ono. SD sloty nemají všechny PC či laptopy, USB porty mají ale všechny.
 
 
 
Praktická zkouška
Reloop TAPE inzeruje na svém stylovém obalu, který prezentuje ve stylu kazet kazetového magnetofonu, způsob nahrávání ve třech krocích: Připojte USB médium, Reloop TAPE připojte k mixu, stiskněte tlačítko Record - hotovo. Pomocí dodaného napájecího adaptéru je Reloop TAPE pod kontinuálním proudem. Výhody a nevýhody tohoto řešení jsou přesně opačné: I když jste stále závislí na jiném zdroji energie, tak nikdy si nemůžete být jisti zda interní baterie pro mix je ještě dostačující. Kvalita nahrávání souborů MP3 je nastavitelná, a to buď na 192 kbps, aby se vešlo spousta věcí na jedno médium, nebo lepší kvalita, ale náročná na paměť a to 320 kbps. Reloop TAPE automaticky vytvoří složku na Vašem flash disku nebo vyměnitelném pevném disku. Reloop TAPE obsahuje LED ukazatele: napájení, USB, záznam a signál / peak , které odrážejí informace o základních funkcích Reloop TAPE. Vrcholem je, že například ukazuje sílu signálu a tak upozorní uživatele, pokud má příliš vysokou vstupní úroveň.
 
Připojení
Klasika. Reloop TAPE připojujete na výstup z mixů pomocí signálového výstupu s přiloženým 3,5 mm jackem na RCA. Vstupní signál je automaticky regulován, nevykazuje žádné zkreslení, což jen dokazuje kvalitu nahrávání přesReloop TAPE. Zařízení myslí i na to, kdy DJs často zvyšují výstup signálu pomocí gainu. Reloop TAPE má schopnost si sám regulovat úroveň signálu – což je velkou velkou výhodou u mixů, které mají pouze hlavní zvukový výstup a kde není možno si u nahrávacího výstupu napevno nastavit hlasitost výstupu. Díky vlastnímu předzesilovači, můžete zapojit jakýkoliv gramofon a nahrávat tak své oblíbené desky do PC. Připojit rovněž můžete gramofon s vlastním předzesilovačem. Reloop TAPE si i zde hlídá úroveň vstupního signálu.
 
PRO
Jednoduchá manipulace
Stylový retro-vzhled
Velmi dobré nahrávání
Phono předzesilovač a zemnící svorky pro digitalizaci vinylu
 
PROTI
Žádný port pro paměťové SD karty
 
Nejen pokud jde o styl, inzeruje Reloop TAPE jeho kouzlo, a to zejména v praxi , kdy na 100% plní své nahrávací účely a poskytuje jedinečně jednoduchý koncept v nahrávání. Dále je Reloop TAPE  vhodná i pro digitalizaci vinylového materiálu. Jen škoda, že rekordér nemá možnost více kompresních voleb a že chybí nahrávání ve formátu WAV. Proto Reloop TAPE poskytuje velmi dobré nahrávací výsledky. S přiloženým nálepky pro Reloop TAPE si můžete retro design přizpůsobit dle vlastních představ.

 

Komentáře k článku

Zašlete nám Vaše názory k tomuto článku.

Jméno:
Email:
Text vzkazu:
 

Nabídka obchodu
Výrobci
Seznam výrobců
Facebook Tweeter Google+ Blog Instagram Pinterest

Podporované platby

GoPay

Dobírka Bankovním převodem Cetelem Essox VISA MasterCard
Tyto stránky používají k poskytování služeb, analýze návštěvnosti, funkcím sociálních sítí a personalizaci reklam soubory cookies. Používáním stránek vyjadřujete souhlas s použitím těchto souborů.
OK Více informací