Sluchátka Reloop RHP-20 důkladný test !

Vloženo: 29. 02. 2012

RECENZE RELOOP RHP-20

Dobrá, kvalitní a stabilní DJ sluchátka je něco jako kladivo pro kováře – tedy nepostradatelný nástroj. Proto jsou profesionální sluchátka tak zásadní a důležitá, kdy se potřebujete spolehnout na perfektní odposlech. Stejně jako již zmíněný kovář se vždy musí spolehnout na své kladivo, musí se DJ spolehnout na svá sluchátka. To platí jak pro zvuk, tak i pro kvalitu provedení. Rovněž pokud omylem sluchátka spadnou na zem, což se občas stane, musíte mít jistotu že při jejich opětovném nasazení na uši budou i nadále fungovat!

                                         

        

Reloop RHP-20 jsou prvotřídní sluchátka na trhu, jejichž záměrem je, aby velmi dobře hrála, měla neobvyklý design a vysoce kvalitní zpracování a aby byla zatraceně dobrá - tedy všechny vlastnosti, které jsou důležité pro DJ a hlavně které tato sluchátka splňují. Reloop RHP-20 stojí 3490,-- Kč - tedy ještě pod hranicí dalších prémiových DJ sluchátek a je tedy čas na otázky.  Mohou být taková sluchátka dobrá a levná? Vzal jsem Reloop RHP-20 „pod mikroskop“ a na uši a jdeme srovnávat s konkurencí.

Balení a první dojmy
Samotná krabice z ušlechtilé lepenky dává již jasně najevo, že obsah balení bude něco super a rovněž zdůrazňuje roli vysokého očekávání. Krabice je zajištěna magnetickým klipem. Po jeho otevření na nás „vybafla“ sluchátka s futuristickým, ale nikoliv dotěrným vzhledem. Samotná sluchátka mají vynikající koženkové náušníky z velmi jemné koženky, vyryté decentní logo, nádhernou barvu. 


Součástí Reloop RHP-20 je praktická bavlněná taška, která Vaše sluchátka ochrání před poškrábáním a nečistotami. Nemluvě o spirálovitém kabelu ve tvaru mini-XLR na jack 3,5 mm kabel. XLR? Správně, RHP-20 má mini-XLR konektor, který se připojuje do sluchátek ! Zajistí tak lepší a stabilní spoj se sluchátky. Všechny kontakty jsou pozlacené!

První dojmy jsou vesměs pozitivní: headset poskytuje solidní a stabilní zpracování díky kombinaci z tvrdé pryže (obloukový rám sluchátek) a hliníku (vnější rám a hlavně vrtané klouby, které jsou přišroubované). Pomocí otočného a skládacího mechanismu lze sluchátka bezpečně složit a vejdou se tak dobře do každé přihrádky v bagu. Reloop RHP-20 poskytuje pohodlný otočný mechanismus, kdy můžete používat náušník pouze na jednom uchu, zatímco ten druhý můžete mít otočený nahoru. Když už mluvíme o uších, náušníky jsou měkké, koženkový náušník je vyplněn jemnou pěnou a sluchátka tak velmi dobře padnou na uši a ani po delším nošení Vás nebudou tlačit. Navíc speciální výplň náušníku dokonale izoluje okolní ruch na minimum. První dojem z Reloop RHP-20 je naprosto přesvědčivý.

Robustní!
Jak již bylo zmíněno v úvodu, stabilita DJ sluchátek je nesmírně důležitá. Ani po 6ti měsíčním neustálého používání sluchátek, kdy jsem testoval i pády na zem (často nechtěně) se neobjevily žádné trhliny, praskliny, zlomené díly nebo chrastivý zvuk při otáčení kloubů. Navíc jsem nechal sluchátka hrát 2 týdny na maximum abych zjistil, jak to snesou reproduktory. Ani po tak náročném používání nenesou reproduktory žádné známky poškození, nebo chrastivého zvukuPod velkým tlakem konkurentů!
Jelikož nyní střídavě používám Reloop RHP-20 a chci je napřímo porovnat se Sennheiser HD 25-1 II a vlajkovou lodí Pioneer HDJ 2000, jsem zvědav, kdo z nich lépe obstojí. Pioneer HDJ 2000 ale stojí 7000,-- Kč a výš, Sennheiser stojí 4990,-- Kč v základní verzi, tedy oboje neporovnatelně dražší než Reloop RHP-20. Takže hra může začít!

 
Zvuk
HD-25 začíná na 16 Hz, což umožňuje velmi lineární basový zvuk. Basové linky, obzvláště beaty jsou velmi kvalitní a takřka legendární u série Sennheiser. Výstupní výkon 120 dB je velmi silný a hraje dobře s vysokým výkonem a čistým zvukem i ve velkém zatížení. Dokonce výšky jsou i přes hutný bas velmi dobře slyšet. Jediným neduhem je „propustnost“ okolního ruchu.
Zvuk v basové oblasti začíná na 5 Hz a jde až do 30 dB při 107 kHz vysokého akustického tlaku. Basově hrají HDJ 2000 velmi dobře, nicméně jejich výšky na tak drahá sluchátka jsou přeci jen "křupavé". Celkově Pioneer HDJ-2000 je podle mého názoru trochu více povedenější než Sennheiser, díky velmi dobrému přednesu basů. Rovněž HD 25 a HDJ 2000 mají rozdílně velké náušníky, ne tedy každému padnou buď velké, nebo naopak malé, ale je to jen subjektivní názor.

RHP-20 nabízí frekvenční rozsah od 3 Hz do 30 kHz, tedy "šťavnaté" zvukové „kopání beatů“ a velmi dobře se s nimi poslouchají „hutné“ hudební nástroje, jako např. baskytara. Basově hrají RHP-20 velmi, velmi luxusně (řekl bych, že z těchto tří sluchátek je zde bas nejvýraznější) a to již od 3 Hz, na druhé straně díky uzavřené konstrukci, která defacto nepropustí žádný další okolní zvuk - ideální pro klubové operace. S výkonem 110 dB RHP-20 doslova "útočí", protože ze zmíněných sluchátek hrají dle mě asi nejhlasitěji. Již při slabém otočení „cue mixing“ velmi dobře díky svým basovým schopnostem slyšíte následující skladbu. Co se zvuku výšek týče jsou RHP-20 k Sennheiser HD 25 velmi blízko.

Pohodlí
Jasně, Sennheiser HD 25 jsou stále jedny z nejpopulárnějších a nejlepších sluchátek, a to nejen v oblasti DJ. Jsou i velmi pohodlné a lehké. Nicméně díky jejich malým náušníkům se mohou po delším nošení stát „nepohodlnými“, kdy se přistihnete že si je začnete v pravidelných intervalech rovnat. Nicméně to nejsou sluchátka určena pro cestování v autobusech a vlacích. Výhody dané svým designem jdou na úkor komfortu, nicméně mají velkou výhodu, pokud jde o stabilitu, robustnost a trvanlivost.
Pioneer HDJ-2000, zástupce nejdražších sluchátek v porovnání, jsou skutečně velmi, velmi pohodlné. Díky měkkému polstrování mohou být tato sluchátka na uších hodiny a hodiny bez znatelného nepříjemného tlaku na uších. Nicméně jejich zvukové vlastnosti, i přesto, že nejsou špatné, dle mě ani zdaleka neodpovídají sluchátkám za takové peníze...
Reloop RHP-20 jsou velmi pohodlná, díky perfektnímu zpracování a luxusním náušníkům mohou být podobně jako Pioneer HDJ-2000 trvale nošena na uších, a to bez kompromisů. Pohodlné pěnové polstrování zajišťuje pevné, ale zároveň velmi lehké (díky jejich nízké váze) nošení i na krku

 

 

Design
U Sennheiser HD 25 je hlavním kritériem funkčnost, než jejich design. Nicméně to je ale i tím, že původně HD 25 byla vyráběna zcela pro jiné zákazníky, než DJe. HD 25 nejsou nijak moc hezká sluchátka, ale je důležité podotknout, že design jak je známo je vždy velmi subjektivní.
Pioneer HDJ-2000 jsou vybavena otočným a skládacím mechanismem, se kterým jsou náušníky stisknuti k sobě, takže sluchátka jsou i velmi dobře přenosné. Na rozdíl od HDJ-1000 učinil Pioneer změny designu, ale co můžete očekávat, že v této cenové kategorii najdete... Vlajková loď Pioneer sluchátek je dobře zpracovaná a velmi robustní, na rozdíl od svých konkurentů, jde otočit o 90 stupňů.
Reloop RHP-20 nabízí nepřeberné množství jejich manipulace. Náušníky lze složit trvale za ucho, díky své pohodlné konstrukci jdou rovněž bez nepříjemného tlačení posadit „na čelo“. Na rozdíl od Pioneer HDJ-2000 Reloop RHP-20 nevyčnívají na uších, protože sluchátka jsou více plochá. Jak už bylo uvedeno, sluchátka vyčnívají svým dokonalým minimalistickým a futuristickým vzhledem a díky svému nádhernému designu (a hlavně zvukovým vlastnostem) jsou velmi dobře použitelná i pro HIFI použití. Úspěšná kombinace tvrdé pryže a hliníku nevzbuzuje žádné pochyby o trvanlivosti sluchátek RHP-20 a zároveň ukazuje své futuristické a sofistikované kouzlo.

Závěr
Během testovací fáze kolegů konkurentů jsem byl pozitivně překvapen. Reloop RHP-20 se rozhodně nemusejí schovávat před svými dražšími jmény, zvučnými konkurenty. Odečtením hodnoty těchto sluchátek nevrháte pohledy proti zdi, ale stávají se kvalitním rovnocenným protějškem Sennheiser HD 25 II. Zároveň po stránce optické se vyrovnají i Pioneer HDJ-2000 a navíc stojí o cca 5000,-- Kč méně.

 


Pro / Proti

Pro
- velmi důrazné basy a perfektní středy a výšky
- futuristický, minimalistický design
- vysoký komfort při nošení
- elegantní design s kvalitními komponenty
- nízká cena za velmi kvalitní sluchátka

Nevýhody
- těch basů mohlo být o něco méně ☺

Komentáře k článku

Zašlete nám Vaše názory k tomuto článku.

Jméno:
Email:
Text vzkazu:
 
Nabídka obchodu
Výrobci
Seznam výrobců
Zasílání novinek
Chcete dostávat novinky e-mailem?

Facebook Tweeter Google+ Blog Instagram Pinterest

Podporované platby

GoPay

Dobírka Bankovním převodem Cetelem Essox VISA MasterCard
Tyto stránky používají k poskytování služeb, analýze návštěvnosti, funkcím sociálních sítí a personalizaci reklam soubory cookies. Používáním stránek vyjadřujete souhlas s použitím těchto souborů.
OK Více informací