Video výroby nového gramofonu Technics SL-1200

Vloženo: 06. 09. 2016

Jak se DJ svět radoval, když se začalo poprvé mluvit o návratu ikonických a všudypřítomných Technics 1200. A poté se informace skutečně potvrdila a produkt se objevil s jeho limitovanou edicí, cenově ale zaměřenou na audiofily (mj. cena jednoho kusu bude čítat cenu cca 6-7 kusů původních Technics – cena z roku 2008). Je zřejmé, že navzdory výborné kvality a přesnosti se zde Technics opírá o poněkud náhodné DJ dědictví vycházející z původního originálu. Nový SL-1200GAE nebyl asi zaměřen na peněženky průměrných DJů.
Sice byly naděje v podobě non-limitované edice nazývané 1200G. Ale i tyto naděje byly brzy rozptýlené, kdy byla zveřejněna jeho cenovka. Počkej co???
Cena cca 80.000,- Kč limitované edice gramofonu!!
 
VIDEO ZDE:
 
Proč tedy bude gramofon tak drahý ? Výroba gramofonu není tak složitou záležitostí, navíc si myslím, že výrobce použije původní stroje, materiál ? V roce 2008 byly výrobní náklady mezi 3500-4600,- Kč. (Omlouvám se, ale link na výpočet již neexistuje a já jsem si to nearchivoval, jelikož jsem netušil, že bych jej ještě někdy potřeboval). Ano, je tomu skoro 10 let navíc, materiál jistě podražil, možná budou použity i kvalitnější díly i když o tom (vyjma vylepšení) pochybuji, nač měnit něco, co fungovalo. Zkuste si tedy sami představit současné výrobní náklady na 1 kus. Myslím, že výrobce počítá s tím, že se nebude jednat o dlouholetou záležitost, kult je již vytvořen, samozřejmě kupci se najdou. Navíc při dnešních maržích elektroniky se přeci musí někde vydělat.
 
A je velmi sympatické, že výroba nebyla svěřena robotům (tedy z větší části) .Nedostatek robotů a spoléhání se na kvalifikované dělníky a techniky jde jistě další cesta k vysvětlení samotné ceny gramofonu. Nejedná se o spotřební elektroniku ála styl klobásovky. A jak video  samotné ukazuje, nová technika je tvořena na strojích, které tvořily ty známé staré gramofony Technics
I přes „fantastickou“ cenu 80K za kus se najde dostatek DJů, kteří si jej koupí.
Nicméně pamatujte na jedno: jeho koupí nebudete lepším DJem, než ten co hraje na „chudším“ gramofonu.
 
Pavel z www.dj-obchod.eu
 

Komentáře k článku

Zašlete nám Vaše názory k tomuto článku.

Jméno:
Email:
Text vzkazu:
 
Nabídka obchodu
Výrobci
Seznam výrobců
Zasílání novinek
Chcete dostávat novinky e-mailem?

Facebook Tweeter Google+ Blog Instagram Pinterest

Podporované platby

GoPay

Dobírka Bankovním převodem Cetelem Essox VISA MasterCard
Tyto stránky používají k poskytování služeb, analýze návštěvnosti, funkcím sociálních sítí a personalizaci reklam soubory cookies. Používáním stránek vyjadřujete souhlas s použitím těchto souborů.
OK Více informací