Výstava Musikmesse 2015 z pohledu DJů.

Vloženo: 21. 04. 2015

Každý rok přemýšlím nad tím, zdali se vyplatí jet několik set kilometrů na Divoký západ do města Frankfurt navštívit legendární a největší výstavu v Evropě zaměřenou na DJ techniku – Musikmesse 2015. Většinu důležitých výrobců zde vždy najdete, vyjma Native Intruments, kteří nikdy na výstavě nebyly a vždy mazaně vystavují produkty nedaleko výstaviště na prezentační párty. Jak chytré J Ušetří spousta peněz za pronájem drahých míst na výstavišti, ale prezentaci vždy uspořádají v datech výstavy.
 
DJ krámy jsme našli tak jak je již obvyklé a to v hale 5.1. Polovina horního patra byla vystavena DJ vybavením a postupem se prolínala s podobnými produkty jako jsou zvukovky, mikrofony, mobilní péáčka další. Zde musím napat, že bývaly doby, kdy bylo celé toto patro narvané DJ technikou až k prasknutí. Je zde si uvědomit, že na výstavě nebyly značky jako například StantonDenon DJ a Vestax, jehož budoucnost je velmi nejasná a dle posledních informací asi taková, že o nákup Vestaxu nemá nikdo zájem. Tyto informace plynou od ostatních distributorů, kteří sice ví víc než my, nicméně vědět vše na tuty nemohou. Ale našli jsme zde nové vychytávky jako například masážní salonek (zrovna v místech, kde ještě loni byl Vestax), dále stánek s jídlem, kde jste si mohli skvěle za lidovky nakoupit Hot Dog za nádherných 4 €. Asijské nudle v malém červeném kbelíku za super 7,50 €. Ale kašlat na párky a masáže, jsme tu přeci kvůli DJ technice, né ? 
No našli jsme zde několik maličkých stánků, u kterých jsem si nebyl vůbec jist, co vlastně prezentují. Spousta stolů, TV na kterých ve smyčkách běžely různé prezentace. Byly ale tak dlouhé, že pokud bych měl u každé stát než mi prezentace ukáže co vlastně nabízí, strávil bych zde hodně dnů. Jdeme dál.
 
 
 
 
Rane TTM57 MK2
Tak a jsem u stánku Rane, kde můžete vidět i TTM57MK2 (Cena cca 45000,- Kč). A opravdu pěkný mix (možná jsem nikdy hezčí neviděl - MP2015, který bude mít koncovku slabě pod 80000,- Kč, což sice za hubičku není, ale Rane dělá super mixy a výrobce zde garantuje velmi dlouhou záruku a hlavně ruční práci a kompletaci.
Certifikace Rane MP2015 pro Traktor ?
Rane a Traktor? Nekecej J
Ultra stylový mixpult s rotačními fadery a vedle stojí Kontrol X1. Vak moc všichni dobře víte, že Rane je odjakživa velmi spjatý se Seratem. Kontrolér od NI mě vede k domněnce, že tam by mohlo jít o spolupráci s Native Instruments. Zejména proto, že MP2015má vnitřní duální audio rozhraní.
 
 
 
 
 
Xone: 43C
Allen & Heath Xone: 43C
Plody jiné spolupráce si můžete prohlédnout přímo naproti u stánku Allen & Heath. Zde je nový Xone 43C k vidění (MOC cca 30000 Kč). Obsahuje zvukovou kartu a je přibaleno i Serato jako software. Podporuje DVS pro SL-Box, tedy pokud vlastníte DVS kit od Serata, lze ale za pár korun dokoupit.
 
 
 
 
 
 
 
 
Reloop RMX 22i
Zcela nový koncept 2 kanálového mixážního pultu od Reloop.
U Reloopa jsem si prohlédl dva nové mixpulty. RMX22i (7770 Kč) a jeho 3 kanálového bratra RMX33i (8890 Kč). Mixpulty potvrdily můj dojem z obrázků, že se jedná o vysoce výkonné profesionální mixpulty pro jakékoliv použití a instalace. Digitální zpracování zvuku, vestavěné efekty, nápadité funkce, ve skutečnosti nic špatného. Navíc jsou Innofader kompatibilní a lze je potunit Reloop knoby a fadery čepičkami
 
Reloop Beatpad 2
Hrajte přes iOS zařízení a PC / MAC: Beatpad 2
Kromě toho, byl ukázán i Beatpad 2. Škoda jen, že zatím jen pod sklem (zřejmě nebyl doladěn ještě formware). Beatpad 2 je okamžitě připraven hrát s iPadem a Android zařízeními na kterých je spuštěna aplikace Djay. Krátký test mě vede k závěru, že mé předsudky jsou horší než skutečnost. Bod tedy pro Beatpad 2
 
 
 
Gramofon jako kytara
Gramofon + kytara = Scratchocaster
Scratchocaster představil svůj další koncept. Kytara inspirována dle Fender klasiky, podle konceptu, který před lety uvedl bez komerčního užití i Vestax. Dle informací Vestax prodal několik málo kousků, uvidíme jak se bude dařit Scratchocasteru. Gramofon je zabudovaný na kytaře v místech pro struny. Sice nechápu použití v reálu, ale moc se mi to líbilo a uvidíme. 
 
 
 
 
Pioneer stánek.
Pioneer měl zajímavý stánek, připomínající bezcelní zónu na lestišti. A našli jsme zde všechny výrazná označení v provedení černé, stříbrné a zlaté barvě - DJM, CDJ, DDJ, XDJ série.
Pioneer Monitor reproduktory
Pioneer představil 2 nové studiové monitory RM05 a RM07 s podporou KUVO. Cena má být ale bohužel velmi vysoká, již brzy ji zveřejníme.
 
 
 
 
Serato také na Hercules !
Co je zarážející, je dominance Serata. Téměř všichni výrobci představují – letos rovněž i Hercules – vlastní hardware se softwarem z Nového Zélandu. Traktor nebyl - až na výjimku uvedenou v Rane MP2015 - nikde vidět. Native Instruments zřejmě má lepší obchody a zájmy, než spolupracovat s ostatními výrobci harware.... Bohužel
 
 
 
Numark stánek
Firma InMusic se na výstavě prezentovala se značkami Numark a Akai společně. Bohužel ale výrobky z divizí DenonAlesis a M-Audio jsme marně hledali, nebyly zde a to i přesto, že pocházejí ze stejného domu. To mě hodně naštvalo, protože Denon na NAMM výstavě prezentoval novinky jako DenonDVS DJ DS1 a kontrolér MC4000, které na výstavě ale chyběly. Numark NS7III (43990 Kč, dostupný od poloviny roku) jsme zde viděli. A nesmíme zapoměnout na DAW ovladač s nízkým rozpočtem: MidiMix (běžná cena 2190 Kč). Zapomenout nesmíme na nový MIXTRACK 3, který půjde již brzy do prodeje.
 
 
 
 
 
 
 
Roland Aira Stand
Retro je vždy cool: řada Roland Aira
Roland, jak se zdá zaznamenal velký převrat. Série Aira kompletně propojená do sebe vypadá moc hezky. A moc dobře to funguje.
 
 
 
DJ Tech
V DJ-Tech jsme viděli levné gramofony a mixážní pulty v OEM verzích. Nicméně neurazí a spousta začínajících DJů se na nich může naučit výborně hrát. DJ tech navíc ukázal nejmenší mixpult na trhu DJ-REC. Spíše se jedná o jakýsi směšovač s hraním z flashky. Velice výborná záležitost do kaváren, restaurací, atd.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Nový Korg Electribe 
Korg zde vystavil všechny novinky, které byly oznámeny v poslední době. Kromě toho oživil ELECTRIBE (10990 Kč) a ELECTRIBE Sampler (10990 Kč). Kaoss DJ je již nějakou dobu na trhu, já ho ale ještě v prodeji neviděl (9790 Kč). Co je ale zajímavé, tak Korg si hraje opět s myšlenkou spojit malé mixpulty s Kaossem, takže by měl brzy být představen i menší mixpult se zabudovaným efektorem Kaoss.
 
 
 
Ha stánek Samsonu ! Běžíme tam taky
Samson jako takový mě moc nezajímá, jelikož tato značka je známá reproboxy, mikrofony, mixážními pulty, jakých je na trhu již dost. ALE ! Samson zde představil jednu zajímavou novinku a tou je kontrolér pro Ableton, obohacený crossfaderem, dotykovou ploškou (neboli myší) a spouštěcími prvky. Navíc je obohacený o dostatek padů. Samson Conspiracy Ableton Live Controller. Cenu se mi ale nepodařilo zjistit.
 
 
 
 
Na první pohled to vypadalo, že i přes absenci mnoha známých značek bude výstava o ničem, ale když si tak prohlížím papír se svými poznámkami, tak nakonec jsem s výstavou byl spokojený.
Na konec bych měl napsat, že v kuloárech se breptá o tom, že více začíná být pro DJ značky důležitější výstavy v USA – NAMM Show a v Anglii – BPM. Když se nad tím zamyslím, něco na tom asi bude, vždyť spousta zásadních novinek již druhým rokem byla nejprve ukázaná na NAMM Show (ano americký trh je přeci jen zásadnější, než ten evropský) a minulý rok bylo rovněž hodně novinek prezentováno nejprve na BPM a nebyly tak připraveny na Frankfurt…. Jak to bude dál, uvidíme v budoucnu.
 
 
 
No, je 14:30 a největší čas vyrazit domů do Čech, mám abiciózní plán být na hranicích před 18:00 hodinou a to je v pátek na hlavním tahu směr Norimberk, Mnichov, Salzburg, přeci jen odvážné J
 
Tak zase brzy nashle.
 
Váš www.dj-obchod.eu
 
 
Nakupujte u nás až do konce května na splátky BEZ NAVÝŠENÍ ! Můžete si zvolit splácení buď na 10, nebo 20 měsíců. Zaplatíte ve splátkách pouze hodnotu zboží ! Žádné navýšení, žádné poplatky, zkrátka 0% RPSN !
 

 

 
Když gramofony, tak pořádné ! Reloop série RP-7000 Vám zajistí ten nejlepší herní zážitek díky své vysoké kvalitě, přesnosti otáček a silného motoru 
 
 
 

Komentáře k článku

Zašlete nám Vaše názory k tomuto článku.

Jméno:
Email:
Text vzkazu:
 

Nabídka obchodu
Výrobci
Seznam výrobců
Facebook Tweeter Google+ Blog Instagram Pinterest

Podporované platby

GoPay

Dobírka Bankovním převodem Cetelem Essox VISA MasterCard
Tyto stránky používají k poskytování služeb, analýze návštěvnosti, funkcím sociálních sítí a personalizaci reklam soubory cookies. Používáním stránek vyjadřujete souhlas s použitím těchto souborů.
OK Více informací