PreSonus RC500

-1-kanálový preamp/kompresor/3-pásmový EQ

PreSonus RC500
DOPRAVA ZDARMA
platí pro ČR
Pokud objednáte dnes
zboží obdržíte za 1 - 3 dny
Výrobce: PreSonus
Obj. kód: PPRE131
Nákupem získáte: 180 bodů do věrnostního programu
Záruka: 24 měsíců
Doprava: ZDARMA
  Splátková kalkulačka - Cetelem
  Splátková kalkulačka - Essox
Dostupnost: Skladem  
Vaše cena:
17 990,00
14 866,94 Kč bez DPH 21 %
Objednané množství:
ks  
-

*** Sleva za platbu předem platí pouze při platbě bankovním převodem, nebo v hotovosti na prodejně. Sleva se nevztahuje na online platby, platbu kartou a prodej na splátky.

Máš dotaz? Zeptej se odborníka
Pokud potřebuješ pomoct s výběrem, nebo se chceš zeptat na bližší informace k tomuto produktu, tak nám napiš a rádi ti pomůžeme.

  •  
(Hlasovalo: 0)

PreSonus RC500 je profesionální tranzistorový mikrofonní předzesilovač/kompresor/ekvalizér, diskrétní předzesilovač třídy A.

Špičkové součástky vysokoimpedanční i linkový vstup, high-pass filtr 80 Hz, phantomové napájení, -20dB pad plně variabilní FET kompresor 3-pásmový semi-parametrický EQ insert vstupy (send / return) MASTER volume VU indikátor Rack 1U vyrobeno v USA

Presonus RC 500 je moderním channel stripem, který přináší, vintage atmosféru připomínající klasické a uctívané high-end produkty. Jedná se o výrobek nejvyšší kvality kombinující osvědčený boutique předzesilovač, speciálně navržený FET kompresor a čtyř-pásmový, semi-parametrický EQ.
Tvůrcem tohoto channel stripu je Robert Creel (odtud zkratka RC), duchovní otec a přední konstruktér mnoha nejoblíbenějších analogových obvodů Presonus včetně předzesilovače XMAX™, který se podílel i na vzniku příbuzného top produktu zn. Presonus – channel stripu ADL 700, se kterým RC 500 sdílí velmi podobný FET kompresor i EQ. Zásadní změny jsou tedy v samotném předzesilovači.

Předzesilovač:
Předzesilovač třídy A pracuje s hybridní vstupní fází – diskrétními transistory a operačními zesilovači poslední generace, které vynikají minimálním podílem zkreslení. Mezi další špičkové komponenty patří fóliové kondenzátory nejvyšší kvality a odpory s tolerancí 1%. Ve srovnání s elektronkovým předzesilovačem nabízí lepší definici zvuku v okrajových částech frekvenčního spektra, nižší frekvence jsou pevnější a vyšší nepostrádají křehkost. Samozřejmostí je důraz na maximální transparentnost přínášející přirozený prostor.
RC 500 je vybaven i nástrojovým a linkovým vstupem, což výrazně zvyšuje možnosti a variabilitu jeho použití.
Předzesilovač poskytuje celkové mikrofonní zesílení až 70 dB, samozřejmostí je Fantom napájení +48V, otočení fáze, PAD -20dB) a High-pass filtr 80 Hz.

Kompresor:
ADL 700 FET (Field-Effect Transistor) kompresor obsahuje plně variabilní nastavení parametrů attack (Fast - 0.5 ms až Slow - 10 ms), release (Fast - 40 ms až Slow - 10 ms), threshold (-25 dBu až +20 dBu) a přepínače MTR GR/OUT (umožňuje odeslat indikaci redukovaný dB na VU metr) a OUT/IN (bypass). Hodnota Ratio je fixně nastavené na 1:3, což je ideální pro vokály a většinu instrumentů.

Equalizer:
3-pásmový semi-parametrický EQ kombinuje izolované filtry a fixní Q (0.5) s optimalizovanou strmostí poskytující jemné tvarování signálu bez rušivých artefaktů. Každé pásmo disponuje nastavením ±16dB. Okrajová pásma jsou přepínatelná mezi shelving a peak. Rozsah jednotlivých frekvencí je: low 20 do 400 Hz, mid od 400 Hz do 5 kHz a high od 2 do 20 kHz. Pomocí přepínače OUT/IN lze EQ vyřadit ze signálové cesty.

Flexibilita a připojení:
Pro mikrofonní, linkový i nástrojový signál jsou zajištěny jednotlivé fyzické vstupy, díky čemuž odpadá nutnost přepojovat kabely v rámci tradičního kombinovaného vstupu. Režim zpracování signálu se pak volí dvou-polohovým přepínačem. Díky možnosti připojení linkového signálu je možné RC 500 využít jako kvalitní analogový kompresor a EQ např. v rámci dodatečné úpravy na pozici externí efektové jednotky.
RC 500 disponuje i insert vstupem (konektory SEND a RETURN Ľ“ jack). Díky tomu lze za předzesilovač bez problému zařadit váš jiný oblíbený kompresor, EQ či jiný procesor nebo naopak využít konektor RETURN pro připojení externího předzesilovače (což je lepší nežli použít LINE in a vést signál skrz předzesilovací obvody) za účelem použití RC 500 coby kompresoru a EQ.
Dalším výbornou vlastností RC 500 je osazení jednotky MASTER potenciometrem, který pracuje v rozmezí -80 až +10 dB. Díky tomu lze například vybudit předzesilovač až na maximální úroveň z důvodu požadovaného vysokého zabarvení a následně pomocí MASTER potenciometru redukovat vysokou hlasitost na optimální úroveň na výstupu a předejít tak např. nežádoucímu clippingu na AD převodníku. Podobným způsobem lze např. redukovat příliš hlasitý linkový signál, který prošel kompresí, EQ apod.

Vlastnosti:

Profesionální rackový channel strip (předzesilovač, kompresor, EQ)
Navržen Robertem Creelem
Zpracovnání mikrofoního, linkového a nástrojového signálu
Solid state architektura s prvotřídními součástkami
Diskrétní obvody třídy A
Zisk až 70 dB
Přepínač vstupního signálu (mikrofonní, nástrojový / linkový)
High-pass filtr: 80 Hz
Phantomové napájení +48V
-20dB pad
Obrácení fáze
Analogový VU indikátor (kompresor / výstupní signál)
Vyrobeno v USA

Technické údaje:

Vstupní impedance:
Mikrofon: 1500 Ω
Linkový vstup (symetrický): 2 kΩ
Instrument vstup: 1 MΩ
Maximální vstupní hladina:
Mikrofon: (-20 dB Pad out) 0 dBu
Mikrofon: (-20 dB Pad in) +20 dBu
Linka (sym.):+18 dBu
Instrument: 0 dBu
Rozsah zisku:
Mikrofon (-20 dB Pad out) +20 dB až +70 dB
Linka (sym.): -20 dB až +15 dB
Instrument: +5 dB až +50 dB

Mikrofonní vstup: XLR
Linkový vstup: XLR
Nástrojový vstup: Ľ“ jack
Hlavní výstupy: XLR a Ľ“ jack
Noise Floor (all inputs, minimum gain): -102 dBu (A-weighted)
Microphone Equivalent Input Noise (EIN): -125 dBu (A-weighted)
Frekvenční odezva: 10 Hz to 25 kHz, ±1 dB
Maximum výstupní hodnota: +24 dBu (@ 0.5%THD+N)
Výstupní impedance: 50 Ω
Napájení:100 / 120 / 230 / 240 VAC / 12 W
Rozměry: 43.7 mm x 195.3 mm x 482.6 mm (rack 1U)
Váha: 3.26 kg 

Napsat recenzi Podělte se ostatními o Váše zkušenosti a názor na tento produkt.
Uživatelská recenze
Vaše jméno:
E-mail:
Celkové hodnocení:
  •  

Napište klady a zápory, každý bod na jeden řádek. Nechte prázdné, pokud Vás nic nenapadá.

Klady:

Zápory:

Obsah recenze:

  Zavřít

Chcete-li se zeptat prodejce na informace k tomuto produktu, vyplňte prosím následující formulář.
Odpověď Vám bude zaslána na emailovou adresu, kterou uvedete.

Jméno:
Email:
Text vzkazu:
 


Seznam produktů z kategorie Porovnat Doporučit produkt přátelům

Vaše cena:
17 990,00 Kč
PreSonus RC500

PreSonus RC500

Obj. kód: PPRE131
Nabídka obchodu
Výrobci
Seznam výrobců
Facebook Tweeter Google+ Blog Instagram Pinterest

Podporované platby

GoPay

Dobírka Bankovním převodem Cetelem Essox VISA MasterCard
Tyto stránky používají k poskytování služeb, analýze návštěvnosti, funkcím sociálních sítí a personalizaci reklam soubory cookies. Používáním stránek vyjadřujete souhlas s použitím těchto souborů.
OK Více informací