PreSonus StudioLive RML16AI

-16kanálový digitální rackový mixpult s dálkovým řízením

PreSonus StudioLive RML16AI
DOPRAVA ZDARMA
platí pro ČR
Výrobce: PreSonus
Obj. kód: FPRE202
Nákupem získáte: 351 bodů do věrnostního programu
Záruka: 24 měsíců
Doprava: ZDARMA
  Splátková kalkulačka - Cetelem
  Splátková kalkulačka - Essox
Dostupnost: Na dotaz   Na dotaz
Vaše cena:
35 090,00
28 998,38 Kč bez DPH 21 %
Objednané množství:
ks  
-

*** Sleva za platbu předem platí pouze při platbě bankovním převodem, nebo v hotovosti na prodejně. Sleva se nevztahuje na online platby, platbu kartou a prodej na splátky.

Máš dotaz? Zeptej se odborníka
Pokud potřebuješ pomoct s výběrem, nebo se chceš zeptat na bližší informace k tomuto produktu, tak nám napiš a rádi ti pomůžeme.

  •  
(Hlasovalo: 0)

PreSonus StudioLive RML16AI Vám nabízí vše, co je třeba pro živou mixáž a záznam, na koncertě i ve studiu, v kompaktní 3U rackové jednotce.

K výbavě patří 16 plně digitálně řízených XMAX Class A preampů na vstupech, z nichž 8 je kombo mic/line, dále 32 interních kanálů, 25 sběrnic, tři typy hlavních výstupů (stereo, mono, sluchátka) a FireWire Audio rozhraní 52 x 34 kanálů při samplovací frekvenci 96 kHz. Díky nejnovější technologii Presonus je možné systém kompletně dálkové ovládat z Vašeho iOS zařízení, počítače PC nebo MAC pomocí software UC-Surface.

Vlastnosti:

Digitální mixer 16 in (8 mic, 8 mic/line) / 8 aux out/ 3 main out
Velmi jednoduché a rychlé zprovoznění a ovládání
16 XMAX preampů studiové kvality
Výkonné a intuitivní ovládací rozhraní UC-Surface
FireWire 800 pro propojení s počítačem
Možnost volitelných karet Thunderbolt, Dante, AVB
Kompletní sada efektů Fat Channel (Dynamics, EQ, FX) na všech kanálech

Mocné ovládání
Software PreSonus UC Surface control, který je určený pro Mac, Windows i iPad, byl pečlivě navržen pro intuitivní a rychlé ovládání mixáže při živé produkci (ale poslouží stejně dobře i ve studiu). Umožňuje například naplno využít možností velkoformátových dotykových počítačů a také vám dá zažít plnou sílu DCA filtrů.

Když mícháte live show, tak nemáte čas hledat různé nastavení a metery, jak to často bývá u digitálních mixů. Se sérií RM mixů už nebudete muset tento problém nikdy řešit, protože všechny ovladače, které potřebujete při mixáži mát pod vašimi prsty díky dálkovému ovládacímu softwaru UC Surface pro Mac, Windows a iPad.

Ve firmě Presonus nazývají UC Surface “battle ready“, tedy česky „připraven k bitvě“, protože některé živé koncerty tak trochu vypadají jako válečná zóna s nebezpečím na každém kroku. UC Surface s tím počítá a umožňuje vám splnit vaše poslání coby zvukaře rychle a efektivně. US Surface je velmi spolehlivý a jeho uspořádání poskytuje rychlý a intuitivní přístup ke všemu, co potřebujete během koncertu nebo studiové produkce.

Spravovat 32kanálový mix může být docela skličující úkol. Často je problém, že spousta nastavení je skryta do skupin, které snižují počet kanálů, které vidíte najednou, a DCA filtry umožňují řídit celou skupinu kanálů.

My jsme spojili to nejlepší z obou řešení a odstranili limity skupin – díky nové technologii Channel Type a Filter DCA. Tyto nástroje velmi zjednodušují práci a přizpůsobení jednotlivých parametrů a funkcí kanálů. Prostě si vyberete typ kanálu, kterému přiřadíte název (kopák, činel, kytara, basa, …), takže můžete rychle zjistit, co na kterém kanálu je. UC Surface využívá tyto informace k automatickému vytváření DCA  za vás, takže se můžete věnovat nastavení mixu. Samozřejmě si můžete vytvořit vlastní DCA s jedním nebo více kanály, returny, tape vstupy či digitálními returny.

Každý DCA pracuje nezávisle, což vám umožňuje kontrolu nad skupinami, hlavním mixem nebo aux sběrnicemi. Řekněme, že chcete pustit celé bicí do hlavního mixu a poté je pustit do auxu basákovi. Díky Filter DCA je to hračka.

Veškeré DCA jsou sdruženy do hlavního DCA Mater pohledu na iPadu. Chcete ale přejít na nižší? Stačí kliknout na tlačítko a máte přístup k nastavení jednotlivých kanálů uvnitř DCA skupiny. Můžete si také vytvořit vlastní vrstvu, kde si nastavíte pod ruku kanály a skupiny přesně jak potřebujete.

Active Integration™
RM série je založena na technologii Active Integration (AI), kompletním, síťovém, úzce integrovaném HW/SW ekosystému, ve kterém se každý bod a každý součást vzájemné ovlivňují a doplňují, což zvyšuje uživatelský komfort a také umožňuje řešení praktických problémů způsobem, který nebyl dříve možný.

Výrobky s Active Integration kombinují výkonnou 32-bit DSP, bezdrátové i drátové síťové připojení a inteligentní software pro řešení problémů, se kterými se zvukař setkává. V případě RM série tvoří Active Integration most mezi pódiem či (nahrávací místností) a režií (studiem). Výkonná sada integrovaného softwaru usnadňuje míchat a nahrávat živou produkci a pak tento mix vzít do studia, kompletně s nastaveními úrovně, pan a Fat Channel pluginami. Odtud pak můžete využít distribuční a propagační službu PreSonus Nimbit pro sdílení a prodej vašich nahrávek. Kombinace RM mixů, ovládacího software UC Surface, nahrávací aplikace Capture, DAW softwaru Studio One a distribučního Nimbit tvoří dohromady kompletní řetězec.

StudioLive AI mixy mají víc než dost DSP síly pro tvorbu hlubokých ačistých mix sběrnic, čtyř interních efektových sběrnic, dvou kompletních setů Fat Channel  ekvalizace a dynamiky na každý kanál či sběrnici , takže můžete snadno vytvořit  rychlé A/B porovnání – to všechno na 64-bit architektuře, která dělá zvuk StudioOne tak úžasným.

Navíc s AI mohou být v budoucnosti přidány nové funkce a rozšíření díky updatu firmwaru a softwaru – a PreSonus si získal dobrou pověst v pravidelných updatech svých digitálních produktů.


Integrovaný software
RM série v sobě integruje sadu praktických softwarů, které vám pomůžou lépe a kvalitněji mixovat a zaznamenávat vaši produkci, aby to pro vás byla opravdu radostí. Žádný jiný mix v této cenové třídě nenabízí srovnatelný software.

Kromě již zmíněného ovládacího softwaru UC Surface, nahrávací aplikace Capture, DAW softwaru Studio One a distribučního Nimbit, je zdarma na App Stode dostupná aux-mix utilitka QMix AI, díky které může až 14 muzikantů současně přistupovat k RM mixu přes iPhone a iPod Touch a ovládat jeden z 16 aux mixů.
Díky Active Integration mluví všechny softwary stejným „jazykem“, veškeré nastavení vypadá stejně a přenáší se mezi jednotlivými součástmi řetězce.

WiFi, kabelová síť a AVB
Již zmíněná technologie Active Integration obsahuje výkonné přímé dálkové ovládání přes kabel nebo WiFi a přináší celou řadu dalších funkcí, za použití Mac, Windows nebo iOS. Navíc můžete využít standardu AVB a Dante protokolů.

Gigantická konzole v pár rack pozicích
Kdyby RM mixy byly analogovými konzolami, měly by 4 stopy dlouhé channel stripy s různými kroutítky a tlačítky nebo by si vyžadovaly masivní samostatný rack drahých signálových procesorů. Místo toho všeho se veškerý processing vejde do tří (16AI) nebo čtyř (32AI) rackových pozic pod plnou softwarovou kontrolou.

Efekty
Dvě 32-bit stereo efektové jednotky na vyhrazených sběrnicích poskytují tak bohaté a detailní reverby, že máte pocit, že jste přímo v daném prostoru. Další dva mají navíc delay a jsou opravdu skvěle využitelné.

Nekteré z konkurenčních produktů obsahují víc než 50 digitálních efektů. Ale upřímně řečeno mnohé z jejich „efektů“ jsou tak zvláštní, že jsou dobré tak maximálně pro rozesmání nebo pro opileckou karaoke párty.

Místo toho jsme vyzbrojili StudioLive mixy knihovnou seriózních reálných reverbů a delay, vytvořených ostřílenými zvukovými profesionály. Každý z nich je velmi dobře použitelný, praktický a velmi bohatý a to díky 32-bit processingu lahodným algoritmům. Žádný z nich nezní jako štěkání psa, pokud tedy vyloženě nechcete, protože všech 50 efektů má možnost snadného nastavení parametrů, tempa a je možné je ukládat a zase načítat, což umožňuje velkou kreativitu.

Vstupy a výstupy
Podívejte se na přední panel mixů RML a uvidíte úžasné pole XLR konektorů. Každý kanál má individuální analogový XLR mikrofonní vstup a oproti modelu RM je 8 z nich v provedení XLR/jack kombo, takže snadno připojíte i linku. Každá AUX mix má také nezávislý XLR mix výstup vepředu, ale také identicky v DB25 konektoru na zadním panelu. Už nikdy nebudete muset hádat, na který výstup který kanál nebo aux směřuje, protože jdou vždy do svého. Je to vše součástí návrhu, který vám umožňuje pracovat rychle a beze zmatku.

Chcete hlavní stereo sběrnici v digitálním formátu? Není problém. StudioLive RML série má předinstalovanou digitální kartu , která také obsahuje S/PDIF výstup.

Zvuk alá PreSonus
Vytvoření skvěle znějícího mixu do značné míry závisí na tom, jak kvalitní jsou jednotlivé komponenty mixu a jak kvalitní algoritmy jsou použity. To je zvláště pravdou u analogových (ale digitálně ovládaných) mikrofonních preampů XMAX, které jsou použity u RM série.

Samozřejmě to, jak skvěle zní výsledný mix, je dáno také vašimi zkušenostmi a zvukařským umem, nicméně StudioLive mix RM série je tomu hodně nápomocen.

Předzesilovače XMAX pracují v třídě A a přináší více headroomu, hlubší basy, jemnější výšky a bohatší celkový zvuk, než je u ostatních mixů běžné. 32-bit zpracování, digitální konvertory Burr-Brown na všech vstupech a výstupech, 118dB dynamický rozsah, JetPPL synchronizace, 30V napájení preampů, diskrétní obvody – to vše jsou výmluvné parametry.

Kompletní store/recall
Pomocí UC Surface můžete velmi rychle a jednoduše uložit veškeré nastavení mixu RM a kdykoliv ho zase vyvolat. Můžete ukložit a pojmenovat scénu, která obsahuje veškeré nastavení, nebo uložit prostě jen nastavení Fat Channel. Kopírovaní nastavení mezi jednotlivými kanály a sběrnicemi je samozřejmostí. UC Surface umožňuje správu scén ještě rychleji a pohodlněji než osm uživatelských Quick Scenes, aniž byste je ukládali do trvalé paměti mixu. To je užitečné zejména pokud mixujete hodně skupin po sobě a zejména pokud byste chtěli  mixnout znovu – prostě máte danou scénu vždy na dosah ruky.

To také znamená, že ve stabilních prostorách jako jsou kluby, kostely a sály, se můžete spolehnout na stejný zvuk a jen jemně doladit detaily pro jednotlivé písně a okamžitě je pak vyvolat.

Napsat recenzi Podělte se ostatními o Váše zkušenosti a názor na tento produkt.
Uživatelská recenze
Vaše jméno:
E-mail:
Celkové hodnocení:
  •  

Napište klady a zápory, každý bod na jeden řádek. Nechte prázdné, pokud Vás nic nenapadá.

Klady:

Zápory:

Obsah recenze:

  Zavřít

Chcete-li se zeptat prodejce na informace k tomuto produktu, vyplňte prosím následující formulář.
Odpověď Vám bude zaslána na emailovou adresu, kterou uvedete.

Jméno:
Email:
Text vzkazu:
 


Seznam produktů z kategorie Porovnat Doporučit produkt přátelům

Vaše cena:
35 090,00 Kč
PreSonus StudioLive RML16AI

PreSonus StudioLive RML16AI

Obj. kód: FPRE202
Nabídka obchodu
Výrobci
Seznam výrobců
Facebook Tweeter Google+ Blog Instagram Pinterest

Podporované platby

GoPay

Dobírka Bankovním převodem Cetelem Essox VISA MasterCard
Tyto stránky používají k poskytování služeb, analýze návštěvnosti, funkcím sociálních sítí a personalizaci reklam soubory cookies. Používáním stránek vyjadřujete souhlas s použitím těchto souborů.
OK Více informací