RME Fireface UFX

-FireWire a USB zvuková karta
-12 in/out, ADAT/SPDIF/AES
-USB záznam, DSP
-60 audio kanálů !

RME Fireface UFX
DOPRAVA ZDARMA
platí pro ČR
Výrobce: RME
Obj. kód: ARME036
Nákupem získáte: 514 bodů do věrnostního programu
Záruka: 24 měsíců
Doprava: ZDARMA
  Splátková kalkulačka - Cetelem
  Splátková kalkulačka - Essox
Dostupnost: 3 - 5 dní   3 - 5 dní
Vaše cena:
51 390,00
42 468,70 Kč bez DPH 21 %
Objednané množství:
ks  
-

*** Sleva za platbu předem platí pouze při platbě bankovním převodem, nebo v hotovosti na prodejně. Sleva se nevztahuje na online platby, platbu kartou a prodej na splátky.

Máš dotaz? Zeptej se odborníka
Pokud potřebuješ pomoct s výběrem, nebo se chceš zeptat na bližší informace k tomuto produktu, tak nám napiš a rádi ti pomůžeme.

 •  
(Hlasovalo: 0)

RME Fireface UFX - 60 audio kanálů!

Digitálně ovládané high-end předzesilovače, konvertory s referenční třídou kvality, plná podpora 192 kHz a digitální rekordér s přímým záznamem na USB média.

Minimální latence s USB a FireWire připojením, kombinovaná s legendární stabilitou ovladačů RME, aktivním potlačením jitterů, profesionální referenční úrovní, rozšířenou stand-alone funkcionalitou, unikátním DIGIcheck měřením a analýzou a samozřejmě plná podpora Win i Mac, to vše dělá z UFX špičkovou profesionální zvukovou katu.

Srdcem UFX je TotalMix FX, nový signálový mix a router, řízený dvěma DSP s integrovanými efekty (EQ, Dynamika, Reverb/Echo), podporou až 192 kHz a interním monitoringem. Množství různých funkcí je podepřeno jejich maximální použitelností. A to také díky jasnému multifunkčnímu barevnému grafickému LCD displeji, který umožňuje zobrazovat úroveň všech 60 kanálů plus efektové sběrnice a kompletně ovládat všechny klíčové vlastnosti přímo z předního panelu UFX.

RME FireFace UFX je opravdu nekompomisní řešení pro všechny, kteří žádají maximální kvalitu, stabilitu a funkcionalitu při práci s audio signálem. Nabízí to nejlepší z nejlepšího a ještě trochu navíc.

Vstupy a výstupy


UFX nabízí 30 vstupních  30 výstupních audio kanálů. Všechny tyto vstupy a výstupy je možné využívat zároveň. Takže 12 analogových a 18 digitálních kanálů může být nahráváno do 30 nezávislých stop.

Analogové I/O

UFX nabízí 12 analogových vstupů a výstupů. 8 symetrických TRS vstupů je na zadním panelu a 4 XLR vstupy s Mic/Hi-z předzesilovači jsou vepředu. 6 symetrických TRS výstupů a 2 XLR výstupy (ideální pro přímé propojení s hlavními studiovými monitory) jsou na zadním panelu. Na předním panelu pak najdete dvojici sluchátkových výstupů.

Co se týče kvality analogového signálu, RME vždy hrála tak trochu vlastní ligu a UFX není v tomto výjimkou. Převodníky použité v UFX se používají pro referenční přístroje a garantují tak opravdu špičkovou kvalitu. Nepřidávají ani neubírají ze zvuku cokoli co tam nepatří, prostě zaznamenávají a přehrávají zvuk tak, jak je. Proto si RME dává záležet i na analogových obvodech a používají symetrická zapojení všude, kde je to žádoucí. Díky těmto prvkům dosahuje dynamického rozsahu přes 118 dBA na výstupech a odstupu signál/šium 115 dBA na mikrofonních vstupech.

Mic/Instr předzesilovače s paralelní konverzí

UFX má čtyři mikrofonní/nástrojové předzesilovače, které jsou postaveny na čtyřech stereo konvertorech, které využívají novinku RME - technologii paralelní konverze. Princip spočívá v tom, že tyto čtyři konvertory nepoužívají čtyři nýbrž osm AD převodníků. Každý vstup tedy používá dvojitou paralelní AD konverzi na dvou AD převodnících současně. Díky tomu lze dosáhnout ještě lepší kvality a vyššího odstupu signál/šum, než je tomu u klasického řešení konverze.

Po tomto asi nepřekvapí, že každý z těchto čtyř vstupů má vlastní +48V fantomové napájení, LED indikaci signálu a clipu a samozřejmě symetrické provedení.

Digitální I/O, Word Clock & MIDI

AES/EBU: UFX nabízí profesionální rozhraní AES/EBU I/O pracující až do 192 kHz
ADAT: Dvě osmikanálová rozhraní ADAT rozšiřují UFX o 16 in/out audio kanálů. Tato rozhraní je možné využít pro připojení k externím AD/DA převodníkům, digitánlím mixpultů nebo k efektovým jednotkám. Obě rozhraní umí pravovat až do samplovací frekvence 192 kHz (S/MUX4). Pokud k ADATům připojíte dva externí převodníky, jako například ADI-8 QS, dostanete z UFX celkem 28 analogových vstupů a výstupů.
S/PDIF: Druhé z ADAT rozhraní může být využito jako optické rozhraní S/PDIF, což činí UFX více flexibilní.
Word Clock & MIDI: Word Clock v provedení BNC je umístěn na zadním panelu a je vybaven také zapínatelným terminátorem. Na předním panelu je přístupné MIDI rozhraní.

DURec - Direct USB rekordér

UFX poskytuje jednu vskutku nádhernou funkci - integrovaný digitální rekordér pro všechny vstupy a výstupy přímo na USB paměťová média připojená přes USB rozhraní na čelním panelu. UFX provádí záznam na USB flash disky nebo externí pevné disky s kapacitou až 2TB.

Funkce záznamu je zajišťována interním DSP procesorem a je nezávislá na připojení k počítači.

Přímé nahrávání do USB tak činí z Fireface UFX nejen samostatný rekordér, ale také výkonný vícekanálový live přehrávač předchozích záznamů. Živé koncerty, zkoušky kapely, spontánní jam sessions mohou být přímo nahrávány a následně přehrávány z USB disku - zcela samostatně a nezávisle na počítači nebo softwaru. Všech 60 vstupních a výstupních kanálů může být individuálně vybráno pro záznam či playback.

Fireface UFX zaznamenává čistý signál ze vstupů stejně dobře jako zmixovaný efektovaný signál z výstupu v jakékoliv kombinaci - a to až do 192 kHz. Kanály, které chcete nahrávat, můžete vybrat přímo na UFX nebo pohodlně v TotalMix FX. Playback podporuje až 30 kanálů, buď přímo na výstupy UFX nebo na vstupy TotalMixu, což umožňuje postprocessing audio dat přes EQ, Dynamiku a Echo/Reverb.

UFX zaznamenává ve standardním multikanálovém WAV formátu. Přesto, že všechny běžné audio programy (Pro Tools, Nuendo, Cubase, Sonar, Samlitude) umí načíst tyto soubory přímo do jejich projektů, přesto si můžete stáhnout speciální program RME Splitter, který rozdělí WAV záznam do jednotlivých souborů.

UFX USB rekordér může být provozován z předního panelu s vysokým rozlišením. Navíc naleznete rekordér také v uživatelském rozhraní TotalMix FX, který umožňuje pohodlné a přehledné ovládání nastavení, záznamu i přehrávání a to prostým kliknutím myši. Celé nastavení lze navíc uložit.

TotalMix FX

TotoalMix FX je inovovaný mixážní, routovací a efektový systém běžící přímo na DSP procesoru UFX. Díky propracované softwarové konzoli máte k dispozici veškerá nastavení karty a jednotlivých kanálů. Každý kanál má luxusní výbavu, kterou bychom mohli přirovnat k plnohodnotnému digitálnímu mixpultu. Mezi efekty patří 3-pásmový parametrický EQ, nastavitelný Low cut, Auto Level, kompresor, expander, MS procesing a obrácení fáze. Reverb a Echo jsou dostupné všem kanálům prostřednictvím stereo send a return sběrnicím. Z důvodu vysokým nárokům je proto UFX vybaven dvěma DSP jednotkami, přičemž jedna je vyhrazena právě na DSP efekty. Hlavní funkce TotalMixu je možné ovládat pomocí MIDI jakýmkoliv Mackie Control kompatibilním zařízením. Díky tomu můžete využít UFX opravdu jako digitální mixpult.

Ovládání

Pro snadné používání a nastavování všech parametrů je UFX vybaven na čelním panelu barevným grafickým LCD displejem. V kombinaci se třemi otočnými enkodédy můžete nastavovat veškeré důležité parametry přímo na UFX, bez použití počítače.

Remote Control

Díky multi-funkčnímu otočnému dálkovému ovladači, který lze dokoupit, se nejedná pouze o perfektní stolní ovladač hlavní výstupní úrovně do studiových monitorů nebo do sluchátek. Integrovaný vysoce kvalitní softwarový mix TotalMix FX nabízí působivý soubor funkcí pro ovládání funkcí monitoringu pro moderní "Mix-In-the-Box" studia a nebo živý mix. Kromě jiných jde o funkce Dim, výběr zdroje, přepínání monitoringu, integrovaný Talkback, Mute a Mute efektu, Mono, přepínání na druhý pár poslechových monitorů a ještě mnohem více.

Flexibilita sady monitorovacích nástrojů TotalMix FX, který je řízen DSP, je impozantní: každý fyzický výstup lze přiřadit na přímý, ovladačem řízený, monitorovací výstup (hlavní výstup, Speaker B, sluchátka 1, 2, atd.), použit může být jakýkoliv výstup. Funkce Talkback, Listenback, Mono a Dim budou pracovat automaticky na přiřazených výstupech tak, jak očekáváme. Cue mixy mohou být zasílány na předdefinovaný výstup, externí vstup lze přiřadit a okamžitě jej monitorovat pomocí jediného kliknutí. Pohodlí pro všechny situace ve studiu nebo na pódiu v celé své kráse.

Pro připojení ovladače je na zadní straně UFX připraven speciální konektor.

Basic Remote Control (základní ovladač) nabízí jeden velký otočný ovladač, tlačítko pro vyvolání/uložení úrovně a volně programovatelné tlačítko pro téměř všechny funkce TotalMix FX. Jako propracovanější příslušenství lze zakoupit Advanced Remote Control (vyspělý ovladač), který přidává 6 volně programovatelných tlačítek s LED diodami. Stačí nastavit všechny často používané funkce TotalMix FX na tato tlačítka.
Oba dálkové ovladač mají flexibilní 5m dlouhý kabel.

Bezdrátové ovládání pomocí iPadu

TotalMix FX umožňuje bezdrátové ovládání z iPadu pomocí aplikace TouchOSC, která je ke stažení na Apple Store. Nastavení můžete provést podle českého návodu.

USB & FireWire

Firma RME byla a je určitým technologickým leaderem na poli FireWire karet už od roku 2004, kdy vydala kartu FireFace 800. V roce 2009 uvedla na trh Fireface UC, USB řešení, které opět nabídlo předtím nevídaný výkon na tomto rozhraní. Co je tajemstvím tohoto úspěchu? RME totiž nepoužívá USB a FW technologie třetích stran, ale je výrobcem vlastního rozhraní - Hammerfall Audio Core - s vysokým výkonem a stabilitou v oblasti přenosu audio signálu. Fireface UFX nyní kombinuje USB i FireWire rozhraní od RME v jednom zařízení.

Kompatibilita
Windows 7 a vyšší
Apple Mac OS X 10.5 a vyšší (Core Audio)

 • Anonymní
  100%
  Rychlost dodani
  Objednáno a v pohodě dodáno.
  Dodací lhůta:
  Kvalita dopravy:
  Přehlednost obchodu:
  Kvalita komunikace:
 • Anonymní
  90%
  Rychké jednání a výborná komunikace
  Vřele doporučuji.
  Dodací lhůta:
  Kvalita dopravy:
  Přehlednost obchodu:
  Kvalita komunikace:
 • Anonymní
  10%
  NEdodali zboží nevrátili peníze. Po urgencí na mne kašlali. Nyní půl roku po nepovedené akci stále není reakce., Lidé vyhněte se takovému zlořádu.
Napsat recenzi Podělte se ostatními o Váše zkušenosti a názor na tento produkt.
Uživatelská recenze
Vaše jméno:
E-mail:
Celkové hodnocení:
 •  

Napište klady a zápory, každý bod na jeden řádek. Nechte prázdné, pokud Vás nic nenapadá.

Klady:

Zápory:

Obsah recenze:

  Zavřít

Chcete-li se zeptat prodejce na informace k tomuto produktu, vyplňte prosím následující formulář.
Odpověď Vám bude zaslána na emailovou adresu, kterou uvedete.

Jméno:
Email:
Text vzkazu:
 

Seznam produktů z kategorie Porovnat Doporučit produkt přátelům

Vaše cena:
51 390,00 Kč
RME Fireface UFX

RME Fireface UFX

Obj. kód: ARME036
Nabídka obchodu
Výrobci
Seznam výrobců

 

 

 

 

 

 

Zasílání novinek
Chcete dostávat novinky e-mailem?

Facebook Tweeter Google+ Blog Instagram Pinterest

Podporované platby

GoPay

Dobírka Bankovním převodem Cetelem Essox VISA MasterCard
Tyto stránky používají k poskytování služeb, analýze návštěvnosti, funkcím sociálních sítí a personalizaci reklam soubory cookies. Používáním stránek vyjadřujete souhlas s použitím těchto souborů.
OK Více informací